Tag Archives: концерт

(ФОТО) Том одел оваа среда во МКЦ: Музичката сензација по прв пат во Скопје!

Музичката сензација на новата генерација, вонсериски талентираниот и наградуван британски кантавтор Tom Odell кој во моментов е на светска турнеја на која го промовира својот трет студиски албум „Jubilee road“, ќе го видиме за прв пат во живо и во Скопје, оваа среда во МКЦ. Tom Odell вниманието на јавноста …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најпознатиот руски рапер Децл починал после настап на роденден на бизнисмен!

Додека стасала брзата помош присутните се обидувале да му помогнат на Децл но неуспешно па од медицинските лица била констатирана смрт. Рускиот рапер Децл (Кирил Толмацки) починал по концерт во градот Ижевск. Руски медиуми го цитираат менаџерот Павел Беленец, но информацијата била потврдена и од таткото на Децл. Неофицијална причина …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бредли Купер (божем случајно) се појавил на концерт на Лејди Гага во Лас Вегас: Ја воодушевиле публиката но и направиле одлична реклама за „Ѕвездата е родена“

Колку и сакаме да поверуваме во спонтаноста и пријателство, сигурно дека и тоа го има во Холивуд, но кога станува збор за „жежок“ проект кандидиран за неколку Оскари. So @DCfilmgirl and I are in Vegas for the @ladygaga Enigma show and Bradley Cooper just jumped on stage to do “Shallow” …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марија Шерифовиќ откажала концерт во Бања Лука:„Сите знаеме зошто!“

Српската пејачка Марија шерифовиќ го откажала концертот во Бања Лука, а за тоа фановите ги известила на Твитер. „Луѓе, само мал апдејт, решивме поради ситуацијата која моментално владее во Бања Лука, а сите знаеме за што станува збор, да го откажеме концертот. Така што, ќе се видиме некогаш кога ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоко Ѓорчев:2018. – Година од соништата која навестува нови потфати!

Кога некој е 25. години на естрадата и зад себе има богат опус, многу хитови, испеани песни, освоени награди, навистина е тешко да се опише во неколку реченици… Но, годината што изминува за Ѓоко Ѓорчев ќе биде засекогаш запишана со најубави букви…Не толку поради нешто специјално, некој настан кој му …

Повеќе »

Двочасовен новогодишен концерт на Игор Џамбазов во Веро центар

Со двочасовен новогодишен концерт на неповторливиот шоумен Игор Џамбазов, придружуван од Гуру Харе, што ќе се одржи во сабота (29 декември) во Веро центар во Скопје, „Веро” ќе ја почне прославата на Нова година. Концертот ќе почне во 13 часот и ќе биде отворен за сите посетители на Веро центар. …

Повеќе »

Уште два дена можност за присуство на снимањето на акустичниот албум на Нокаут

Познатиот бенд ќе одржи концерт и ќе снима нов акустичен албум во Скопје Мериот хотел, а гледачите ги кани да бидат дел од снимањето во живо Спектакуларниот концерт на Нокаут ќе се одржи на 26ти декември во 21 часот во наменски подготвената просторија во Скопје Мериот хотел. Концертот покрај тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ тоа се случило; На сцената заедно членови на „Битлси“ и „Ролингстонси“

Пол Макартни сверопскиот дел од турнејата „Freshen Up“ го завршил со распродаден коцнерт во О2 арената во Лондон, а на фановите им приредил големо изненадување. Некогашниот член на „Битлси“ на концертот во неделата вечер во Лондон извел скоро 40. хитови од својата повеќедецениска кариера – песни од „Битлси“, „Вингс“ како …

Повеќе »

STING: MY SONGS TOUR 2019 -НАЦИОНАЛНА АРЕНА „ФИЛИП ВТОРИ“ – СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈАSKOPJE CALLING 2019!

Наместо новогодишна честитка „Авалон продукција“ на нивните бројни фанови им испрати соопштение кое многумина ќе израдува повеќе од било која честитика… „Втората половина на декември е време кога почнуваат новогодишните честитки. Авалон Продукција наместо класична новогодишна честитка со која ќе Ви посака на сите што е можно поубави денови во …

Повеќе »