Tag Archives: Франција

(ФОТО) НОВАК ВАКЦИНИРАН: Светските медиуми „зујат“ – дали е ова нов доказ?

НАЈДОБРИОТ тенисер на светот Новак Ѓоковиќ не сака јавно да зборува за вакцината против корона вирусот, но американските и француски медиуми нудат докази дека тој сепак бил вакциниран. Инаку, со недели се полемизира околу Австралија опен, дали ќе им се дозволи на невакцинираните тенисери да се натпреваруваат или не и …

Повеќе »

ЗАПАДНА ЕВРОПА НА ЕДЕН ЧЕКОР ОД ЗАДОЛЖИТЕЛНА ВАКЦИНАЦИЈА: Земјите свртуваат нов лист, нема повеќе молби и апели!

Во СЛОВЕНИЈА, државните службеници повеќе нема да можат да работат со негативен тест за вирусот корона – ќе биде потребен сертификат за вакцинација. Во Италија, дури и’ приватниот сектор повеќе не може без сертификати за ковид. Во Франција, невакцинираните здравствени работници се суспендирани без плата. Додека владите низ Западна Европа …

Повеќе »

СРАМОТА – Дошла на погреб кај пријателка. Семејството повикало полиција штом заминала

КОГА ожалостеното семејство видело непозната жена пред ковчегот на нивната почината роднина, пристојно и дозволиле да одаде почест во отворениот ковчег, барем така мислеле…. Жена во шеесеттите години се претставила на семејството на починатата како нејзина пријателка. Но, подоцна, кога членовите на семејството повторно стигнаа до одарот, сфатиле дека починатата …

Повеќе »

Францускиот претседател воведува задолжителни мерки

На ДЕНОТ кога францускиот претседател Емануел Макрон објавил серија задолжителни мерки, вакцинирање на здравствени работници и воведување на ковид пасоши за бројни дневни активности, бројот на пациенти со реанимација во земјата се зголемил, по втор пат по долгата серија намалувања на интензивна нега. Во понеделникот, бројот на најтешки случаи се …

Повеќе »

(ФОТО) ТРЕНИРАН ДА ОСТАНЕ МИРЕН ВО КОНТАКТ СО ЛУЃЕТО – УЧЕСТВУВАЛ ВО 80 РАЗЛИЧНИ СЛУЧАИ: Лол е куче кое им помага на жртвите на злосторства!

Петгодишниот црн лабрадор Лол им помага на жртвите на злосторството да се соочат со нивниот напаѓач на суд, но и да се отворат пред полицијата и да помогнат во истрагата. Човек во ракавици седи на клупа и чека да се појави судија. Него го придружуваат двајца полицајци од блискиот затвор. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОГОВОРЕНО Е: Рамос е нов играч на ПСЖ!

Серхио Рамос ќе стане нов играч на ПСЖ, откако ги договори личните услови со клубот од главниот град на Франција. Шпанецот го напушти клубот по блескавата кариера во Реал откако не успеа да ги договори условите со претседателот Флорентино Перез. View this post on Instagram A post shared by Sergio …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Снег и град ја окупира Европа – Невреме во Штутгарт ги поплави патиштата, во Франција паднал 60 см град. Погледнете ги снимките!

Швајцарија, дел од Германија и источна Франција беа погодени од силно невреме, со обилни дождови, кои парализираа дел од сообраќајот во Штутгарт, соопштија денеска локалните власти. Засега нема извештаи за жртви во Германија, додека пет лица се повредени во Швајцарија. Поплавенас подземна железница во Штутгарт Во Штутгарт се поплавени неколку …

Повеќе »

Пол во Франција за Ферстапен

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен ја освои пол-позицијата пред трката за Големата награда на Франција. It's their first pole since the opening race of 2021, and look what it means to @redbullracing 😍#FrenchGP 🇫🇷 #F1 pic.twitter.com/LuCisE6XrR — Formula 1 (@F1) June 19, 2021 Актуелниот шампион Луис Хамилтон ќе тргне …

Повеќе »

(ФОТО) Фустаните на Кејт Мидлтон кои морате да ги имате: Англичанката ги победи првите дами на Франција и САД

Кејт Мидлтон се појави на Самитот Г7 и покажа дека не може да погреши кога станува збор за стилот на облекување! Кејт Мидлтон присуствувашт на Самитот Г7 и сите погледи беа свртени кон неа! Секој пат кога таа ќе се појави на јавната сцена, сите се воодушевени од нејзиниот изглед. …

Повеќе »