Tag Archives: Франција

Европа се подготвува да ги затвори границите до есен: Макрон најавил долг период на изолација

Границите на земјите членки на Шенген може да се затворат барем до есен, изјави францускиот претседател Емануел Макрон на затворената видео конференција со лидерите на француската унија… Границите на земјите членки на Шенген може да се затворат барем до есен, рече францускиот претседател Емануел Макрон на затворената видео конференција со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Заштитните одела се распаѓаат како да се од хартија: Шокантна снимка од француска болница

На социјалните медиуми во Франција кружи видео на кое е прикажана медицинска сестра која се обидува да облече опрема што се распаѓа во нејзините раце… Шокантна снимка од болницата во Марсеј започна да циркулира на социјалните медиуми во понеделникот. Покажува медицинска сестра во детската болница „Тимоне“ која облекува заштитно одело, …

Повеќе »

ЦРН РЕКОРД ВО ФРАНЦИЈА ОД ПОЧЕТОКОТ НА ЕПИДЕМИЈАТА: Скоро илјада и пол лица пиочинале и 11. илјади заразени во само еден ден!

Бројот на починати во Франција поради коронарниот вирус надмина десет илјади Вторник забележа најголем број починати од почетокот на кризата: дури 1.427 лица умреле во еден ден! Од нив, 607. во болници, што е исто така рекорд, а 820. во домови за стари лица. Бројот на пациенти бил драстично зголемен, …

Повеќе »

(ФОТО) Манекенка заразена со корона вирус ги опишала симптомите: Докторите не ја сфаќале сериозно!

МЛАДАТА и до неодамна здрава австралиско-француска манекенка Интан Клемент (30) испратила порака од својот болнички кревет за нејзината борба со коронавирусот. Како што открила, таа се заразила на скијање во Франција. Пред две недели, таа забележала дека тешко дише и многу кашла, а лекарите со кои контактирале ирекле дека станува …

Повеќе »

#Бидете одговорни – Останете дома – КОРОНА ВИРУСОТ НЕ БИРА – Таа е најмлада жртва во Франција:Нацијата тагува по Жили (16) – девојчето немало никакви здравствени проблеми!

Нејзината мајка Сабин вели дека на почетокот изгледало како таа да има само кашлица, која се обиделе да ја излечат со сируп и инфалација… Смртта на 16-годишно девојче по име Жули, од областа Есон во парискиот регион, досега најмладата жртва на корона вирусот во Франција, ја потресе целата земја. Нејзината …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КОРОНАВИРУСОТ ВО СВЕТОТ: ВО Италија починале 368. лица за еден ден, Австрија воведува забрана на движење, Црна Гора и Хрватска ги затвораат границите

* Во светот се заразени 170.954 лица, додека 6.531 починале * Бројот на излекувани од коронавирус изнесува 77.841 * Во Кина заразени се вкушно 80.860, починале 3.213, излекувани се 67.756 * Во Шпанија се заразени 8.000 лица, а таа после Италиај е втора најтешко погодена земја во Европа. Црна Гора …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОДЕКА КИНА СЛАВИ – Како Европа се справува против коронавирусот: Италијанците пеат, Данците во паника, Шпанците се борат…

Во многу европски земји владее страв дека најлошото допрва треба да дојде Со навивачки песни од балконите на Италијанците, во карантин, од Неапол се храбрат едни со други. Повеќе од 15.000 луѓе биле заразени со коронавирус, со над 10 смртни случаи. Solo a Napoli ste cose💪💪💪forza Italia❤️ Gepostet von Michele …

Повеќе »

(ФОТО) Брижит Макрон (66) изгледала како милион долари: Ова се вика совршен стил!

Ефектната виолетова оставила исклучително силен впечаток Првата дама на Франција, Брижит Макрон, била домаќинка на сопругата на аргентинскиот претседател Фабиола Јанез. Избраничката на Емануел Макрон, за оваа прилика избрала повеќе од интересна комбинација на облека, која успеала да прекрши неколку табуа. Првото изненадување што првата дама на Франција им го …

Повеќе »

КОРОНАВИРУСОТ ПРИСТИГНАЛ ВО ЕВРОПА! Во Франција се потврдени 3. случаи! Се вратиле од Кина и донеле зараза!

Во Франција се потврдени првите три случаи со коронавирусот. Француската министерка за здравје, Агнез Бузин, соопштила дека во Франција се забележани 3. случаи на зараза со коронавирусот, и дека веројатно ќе има уште случаи. Заразените пациенти се наоѓаат во Париз и Бордо. „Пациентот во Бордо има 48. години и се …

Повеќе »