Tag Archives: Франција

(ФОТО) Драмата на Бред и Ангелина околу старателството достигнала врв

Иако се разделија во 2016. година, односот помеѓу Бред Пит и Ангелина Џоли е сè уште многу напнат. Ситуацијата, пишува „Daily Mail“, неодамна се влоши до тој степен што поранешните сопружници нагло ја прекинаа семејната терапија пред судењето за старателството на нивните шест деца, што е закажано за следниот месец. …

Повеќе »

(ФОТО) Се појавиле фотки од францускиот претседател: Макрон со семејството на одмор!

Претседателот на ФРАНЦИЈА, Емануел Макрон (42) во моментов летува со семејството на југот на Франција, каде ужива во друштвото на неговата сопруга Брижит, нејзината ќерка, зет и внуците. View this post on Instagram #brigittemacron #emmanuelmacron #vacances #vacancesenamoureux #republiquefrancaise #Couplepresidentiel #été #ete2020 #macron #amour #passion #summertime #summer #summer2020 #summervibes #summervacation A …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕРАЗРЕШЛИВА МИСТРИЈА: Никој не знае зошто ја менува бојата ниту каде е изворот на оваа чудна јама – неколку нуркачи во истражувањето ги загубиле животите!

Во срцето на француската провинција Бургундија е градот Фосе Дион, во центарот на кој се наоѓа јама од која извира вода, која изгледа дека нема дно. Нуркачите кои ја истражувале починале … Во срцето на идиличниот француски регион Бургундија, на место опкружено со лозја, со ренесансен замок и со средновековни …

Повеќе »

КОРОНАТА БУКТИ ВО ЕВРОПА: Се појавуваат нови жаришта, државите повторно воведуваат мерки! Кој не ги почитува правилата ќе биде казнет!

Во некои европски земји, коронавирусот повторно се рашири, а додека Шпанија се бори со зголемување на бројот на нови случаи, во другите европски земји се појавуваат нови жаришта, поради што се возобновуваат повторно мерките, за што се предвидени строги казни. Германија Во германската држава Баварија, цела фарма со 500. луѓе …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНИ СНИМКИ ОД ФРАНЦИЈА: Момчиња скокнале од 10. метри да се спасат од пожарот во станот!

Група луѓе во Франција вчера спасиле две момчиња кои морале да скокаат од висина од десет метри за да се спасат од пожарот што избувнал во нивниот стан. 10-годишник и тригодишник излегле од пожарот неповредени, но им била укажана лекарска помош поради вдишување на чад. Момчињата биле хоспитализирани со 17. …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е омилената боја на Французинките ова лето: Лесно се комбинира, прекрасно оди со исончан тен!

Лето, сонце – топлите денови и убавото време ни нудат совршена можност да ја опремиме нашата гардероба со воздушести фустани,разиграни здолништа и нежни маици или блузи. Се разбира, со боите можеме да експериментираме, повеќе од вообичаено. За да добиеме инспирација за бојата, оваа година ќе погледнеме кон Франција. Имено, француските …

Повеќе »

БОРБА СО КОРОНА ВО СВЕТОТ: Трамп го критикувал СЗО, во Франција загриженост поради новите случаи на Ковид-19 во училиштата!

* Повеќе од 4.894.00 луѓе се заразени со вирусот корона, а 320.198 умреле * 1.908.065 луѓе закрепнале од корона вирусот * Америка е сè уште најголемото жариште. Во Соединетите држави повеќе од 1.550.000 луѓе се разболеле а повеќе од 91.000 умреле Франција: Загриженост поради новите случаи на Ковид-19 во училиштата …

Повеќе »

МИСТЕРИЈА – НЕ Е КАКО ШТО ЗБОРУВАЛЕ! Поради еден пациент сега се отвора НОВА ЕНИГМА: Кога всушност корона вирусот пристигнал во Европа?

Поради еден случај на „Ковид-19“ во Франција – од декември – се покренуваат сосема нови прашања во врска со почетокот на пандемијата и ширењето на корона вирусот. Поточно, „Ковид-19“ е откриен во „стар“ примерок на лице со пневмонија. СЗО сега бара другите земји да ги испитаат примероците на случаи на …

Повеќе »

МОМЕНТ НА ВИСТИНА – МАКРОН ЈА ПРЕДУПРЕДИЛ ЕУ: „Или дајте 400. милијарди евра или распаѓање! Европската унија ја губи смислата,и се заканува колапс!“

Францускиот претседател Емануел Макрон предупредил дека Европската унија ќе пропадне како „политички проект“ доколку не им помогне на членките со погодена економија, како што е Италија, да се опорават од пандемијата на коронавирус. Драматичните изјави на Макрон се еден вид ултиматум за побогатите и пофискално одговорни земји во северна Европа …

Повеќе »