Tag Archives: еден на еден

(ВИДЕО) Џес Бејли гостин во „Еден на Еден“, Жаре му извадил чадор!

Недела, 18. и 50. часот на Канал 5. Во „Еден на Еден“ гостува една од најпопуларните и најозборувани личности во Македонија, американскиот амбасадор, Џес Бејли. Амбасадорот за првпат зборува за својот приватен живот, а открива и што мисли тој за разните гласини околу него. Што го натера Жаре да извади …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жељко Јоксимовиќ во „Еден на Еден“ открива: „Доста е, не правам веќе деца“

И овој пат следува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Жаре и неговиот тим го угостија еден од најпознатите балкански пејачи, Жељко Јоксимовиќ, кој секогаш има што да раскаже од неговата богата кариера. Сигурно малкумина од вас знаат дека Жељко е еден од ретките …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на еден“: Законот за пушење од аголот на Жаре и Марјан

Жаре и Марјан за најавените промени во Законот за пушење… „Се е матеатика. Порано се трошеа парацетамоли а сега прашак за перење…“ Нов закон, нова кампања за пушењето…велат Жаре и Марјан… Погледнете за што се ќе дискутираат, околу пуѓењето, во емисијата: Жаре и Марјан за новиот Закон за пушење… Posted …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Меморија“ во „Еден на Еден“: Од концерти бегавме боси и со полициска придружба

„Сме се враќале боси од свирка, ни скубале коса, ни врзувале патики…“. Подгответе се за вечер полна со неверојатни и смешни приказни заедно со легендите на македонската музичка сцена „Меморија“. Перо Камиказа и Поце Икономов кај Жаре во „Еден на Еден“ зборуваат за времињата кога се живееше за и од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жаре и „Еден на Еден“ се селат на „Канал 5“

За „Еден на Еден“ нов термин и нова телевизија. Најгледаното ток-шоу од оваа недела се сели на „Канал 5“ телевизија. Емисијата ќе се емитува секоја недела во 18:50 часот. Долгоочекуваната епизода со „Фамилијата Марковски“ и гостувањето на Силвија, Тамара, Владимир и Петар, ќе ја гледаме оваа недела, 29. октомври, во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Марковски во недела фамилијарно во „Еден на еден“ 

Најпознатата фамилија во моментов ни е на гости во студио… Во новата епизода на „Еден на Еден“ дознајте како реагираат Македонците на улогата на Мали, како Петар ја доби неговата улога и се разбира, дали ќе има втора сезона на „Фамилија Марковски“. Во недела можете да проследите како мина дружењето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Запознајте го тимот на Жаре: Старт на новата сезона на „Еден на еден“

Во недела во 20:30 часот на „Телма“, публиката ќе го запознае тимот на Еден на Еден, поточно дел од момците и девојките сценаристи кои го создаваат најгледаното ток-шоу во Македонија. Заедно со Љубиша, Марина и Ива, на каучот кај Жаре гостува и стенд-ап комичарот Марјан Ѓорѓиевски, кој во деветтата сезона …

Повеќе »

(ВИДЕО) Еден на Еден: Жаре и тимот се враќаат на „Телма“ во нов термин и ќе нè потсетат на најнтересните моменти

Повеќе од 200. епизоди и околу 250. гостувања ја испишуваат историјата на најгледаното ток-шоу во земјата „Еден на Еден“, кое од недела ја стартува својата деветта сезона. Жаре и тимот се враќаат на „Телма“ во нов термин – секоја недела во 20:30 часот. Првата епизода од сезона 9 на „Еден …

Повеќе »