Tag Archives: еден на еден

(ВИДЕО+ФОТО) Владо Јаневски во „Еден на еден“:Конечно отворено за гласините – дека бил болен, хомосексуалец,за сите жени во неговиот живот но и за самотијата и повлеченоста!

Владо Јаневски тргнал на свадбата на Каролина Гочева и Михаил Корубин во друштво на Калиопи, но она што потоа се случило подоцна досега го знаеја само тие… Владо првпат открива што се случило подоцна во новата епизода на „Еден на Еден“. Ова не е единствената анегдота од неговиот живот што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Горан Бреговиќ во „Еден на Еден“: „Сум свирел од Карнеги хол и Операта во Сиднеј до грчки крчми и свадби на руски тајкуни“

Во едно часовното интервју со Жарко Димитриоски, светскиот музичар зборува за неговата музика, патувањата, животот пред и после војната, неговите почетоци во работата во југословенски стриптиз бар. „На 17 имав видено повеќе голи жени отколку сите мои врсници заедн“, се шегува тој. Брега зборува и за семејството, љубовта кон боксот, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Еден на Еден“ ќе го угости Жељко Самарџиќ: Искрено за животот, убавините но и проблемите!

Откако го промени имиџот ретко кој го препознава кога првпат ќе го види, а Жељко Самарџиќ вели дека некогаш и самиот не може да ја гледа својата брада во огледало. „Посебно кога имам мамурлук, па е целата бушава“, се смее пејачот на каучот кај Жаре. Во новата епизода на „Еден …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најновото издание на „Еден на Еден“ со епизода и документарец за Тоше Проески

Паралелно со емисијата, истиот ден на „Јутјуб“ каналот на „Еден на Еден“ ексклузивно ќе биде прикажан документарецот за Тоше кој Жаре го создаде пред неколку години. Со неговата музика и неговите пријатели кои ќе раскажат досега нечуени приказни – доста исполнета со убави спомени и музика ќе биде новата „Еден …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новата газдарица на пансионот и екипата на „Преспав“ во „Еден на Еден“

Горан, Дритон и Адриан или како што повеќето во Македонија ги знаат – Талат, Наим и инспекторот од серијата „Преспав“, оваа недела во „Еден на Еден“. Жаре, пак, имаше чест и да ја запознае новата газдарица на пансионот – Преслава. Кога е оваа екипа во прашање, веќе ви е јасно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Елена Ристеска во „Еден на Еден“: „На шега секогаш пеам нешто нетипично за мене!“

Фановите на Елена Ристеска наскоро ќе можат да купат производи од нејзината линија на препарати. За нејзиниот нов бренд, како и идните музички соработки, пејачката ќе зборува оваа недела во „Еден на Еден“. Еве што ќе гледаме: Ова е само дел од неделната епизода на „Еден на Еден“. Не ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на Еден“ со Лепа Брена: Отворено за кариерата и приватниот живот!

Во пресрет на скорешниот концерт гостинка во „Еден ан еден“ беше Лепа Брена… Лепа Брена специјално за гостувањето во „Еден на Еден“ вчера пристигна во Скопје. Балканската ѕвезда се расположи во друштвото на водителот Жарко Димитриоски и бројната публика во студиото. Брена зборуваше за своите почетоци, за патувањата низ светот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џаро за првпат во „Еден на Еден“: Легендата ќе говори за местените натпревари но и многу други нешта од неговата богата кариера!

Подгответе се за вечер исполнета со легендарни приказни – единствениот Велибор Џаровски – Џаро во недела гостува во „Еден на Еден“. За времето кога за малку ќе го фателе како мести натпревари, за илјадниците концерти кои ги организирал, дружбите со Чола…Ова е само мал дел од она што нѐ чека …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на Еден“: Калиниќ ја промовира својата нова претстава!

Калиниќ и Ивановиќ зборуваат за нивната претстава, почетоците, дружбата и семејството.Во „Еден на Еден“ ќе чуеме и глас кој одамна не го исполнил студиото – оној на Спасе! Кажете и „не“ на дрогата, ама ако веќе велите „да“ – нека е квалитетна, се смее Милан Калиниќ во новата епизода на …

Повеќе »