Tag Archives: еден на еден

(ВИДЕО) Влатко Стефановски во недела во „Еден на Еден“

Оваа недела во студиото на „Еден на Еден“ гостува единствениот Влатко Стефановски. На каучот кај Жаре, Стефановски зборува за неговиот последен проект, албумот „Мајчин јазик“ и концертите кои следуваат во Македонската филхармонија. Покрај тоа, ќе го видиме и во едно поинакво светло. Стефановски зборува за религија, за Скопје, за неговите …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на Еден“: Тони Михајловски – отворено и искрено!

Отворено, искрено и секако – опуштено интервју ве очекува оваа недела од 18:50 на Канал 5 кога за првпат ќе го гледаме Тони Михајловски во „Еден на Еден“. Михајловски зборува за улогата во хит серијата „Сенки над Балканот“ и за новото искуство како режисер. Тој одговара и колку неговата гласност …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јунаците од тв серијата „Наше маало“ и Викторија Лоба во „Еден на Еден“

Осумнаесет години од почетокот на снимањето на култната детска серија, Жаре во новата Еден на Еден, собра дел од екипата на „Наше маало“. Каде се и што прават денес Мали, Дарко, Филис и останатите ликови со кои растевме, дознајте во недела на Канал 5. Во Еден на Еден не ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Еден на Еден“ ги угости Ефто Пупиновски и Виолета Томовска

Во недела, Виолета Томовска и Ефто Пупиноски во новата „Еден на Еден“. Доајените на македонската народна песна ги раскажуваат најинтересните моменти од нивните долги кариери. Што се прави со македонските песни во Бугарија и колку заработуваат од авторските права. За дружбите со Тито и децениите исполнети со песна. Музика, сеќавања …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАМА МИА: Шест на еден во „Еден на Еден“

Дел од актерската екипа на хит-мјузиклот на МНТ, „Мама миа“, ни гостуваат во новата епизода на „Еден на Еден“. Во недела, не ги пропуштајте Тања Кочовска, Биљана Драгиќевиќ – Пројковска, Арна Шијак , Нина Дејан, Кире Ѓоревски и Никола Наковски. За првпат, шест гости седнаа на каучот спроти Жаре. Зошто …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ана Николиќ и Раста во најновото издание на „Еден на Еден“

„Ми направи албум и дете“, се шегува Ана Николиќ на своја и на сметка на нејзиниот поранешен сопруг, раперот Раста, со кој заедно подготвуваа концерт во Скопје. Во недела, во новата епизода на „Еден на Еден“, српските ѕвезди зборуваат за нивниот развод, приватниот живот, дали љубовта меѓу нив се’ уште …

Повеќе »

(ВИДЕО) Специјално издание на „Еден на еден“: Животната приказна на Кили

Оваа недела во 18:50 часот на „Канал 5“ телевизија не очекува специјал-издание на „Еден на Еден“, во кое гостува легендарниот Кирил Поп Христов – Кили. Жаре и Кили зборуваат за многу работи. За неговата несреќна судбина кога беше уапсен пред неколку години, за неговото „бегство“ во далечниот Еквадор, за животот …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на Еден“ ќе ги угости убавицата и раперот 

Следува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава „Еден на Еден“. Овој пат домаќинот Жарко Димитриоски го угости еден од нашите најпознати брачни парови Маринковиќ-Николиќ, односно популарните Слаткар и Сања. Ова е нивно прво заедничко гостување, а Сања е повторно на тв-екраните по девет години медиумска апстиненција. Слаткар …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со насмевки во 2018: Тин, Марјан, Тино и Атанас во новогодишен специјал на „Еден на Еден“

Велат дека смеењето го продолжува животот и веруваме дека навистина е така. Затоа, додека се подготвувате за дочекот на најлудата ноќ, не го пропуштајте новогодишниот специјал на ток-шоуто „Еден на Еден“. Ве очекува супер-забавна емисија која ќе ве насмее до солзи, а „виновни“ за тоа се експертите по стенд-ап комедија: …

Повеќе »