Tag Archives: еден на еден

(ВИДЕО) „Еден на Еден“: Триото од „Зевзекманија“ ќе раскажува за нивните згоди и незгоди

Ве очекува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Овој пат домаќинот Жаре го угости триото од познатата емисија „Зевзекманија“.Гостите и тоа како имаа што да кажат и раскажат, особено Горан кој зборуваше за неговата богата новинарско-водитителска кариера, а се разбира, тројцата споделија и за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сакате смеење, не го пропуштјте Сашко Коцев во „Еден на Еден“

Ве очекува одлично издание на „Еден на Еден“ во недела на „Канал 5“ во 18:50 часот. Домаќинот Жаре го угости популарниот актер Сашко Коцев, кој секогаш има што да каже, раскаже и прераскаже. Зборуваше за најновата улога која ја доби од пред неколку месеци, односно улогата на татко на малечката …

Повеќе »

(ВИДЕО) Смеење и пеење со Игор Џамбазов и Елена Ристеска во „Еден на Еден“

Не смеете да го пропуштите најновото издание на „Еден на Еден“, кое ќе се емитува во недела во 18:50 часот на „Канал 5“ телевизија. Во него гостуваат легендарниот актер и шоумен Игор Џамбазов и нашата прекрасна пејачка Елена Ристеска, а се разбира, двајцата имаа што да кажат и да раскажат. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Еден на Еден“ во недела:„Некст Тајм“ за нападот со палки, а Сара Мејс зборува за плодните денови

Сара Мејс и момците од „Некст Тајм“, Стефан и Мартин се гости во најновото издание на „Еден на Еден“. Ве очекува многу забава, смеење и пеење во најгледаното ток-шоу во Македонија. Момците од „Некст Тајм“ раскажуваат како во почетоците на нивните кариери биле нападнати од нервозни „батки“ со палки, зборуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Министерот Димитров во „Еден на Еден“: Ако јас направам беља ќе кажам дека тоа бил Никола Попоски

После одличната емисија со американскиот амбасадор Џес Бејли, на гости во студиото на „Еден на Еден“, доаѓа Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров. За првпат ќе имате прилика министерот Димитров да го видите во едно поинакво светло, каде зборува за својот приватен живот, за студентските денови, за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џес Бејли гостин во „Еден на Еден“, Жаре му извадил чадор!

Недела, 18. и 50. часот на Канал 5. Во „Еден на Еден“ гостува една од најпопуларните и најозборувани личности во Македонија, американскиот амбасадор, Џес Бејли. Амбасадорот за првпат зборува за својот приватен живот, а открива и што мисли тој за разните гласини околу него. Што го натера Жаре да извади …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жељко Јоксимовиќ во „Еден на Еден“ открива: „Доста е, не правам веќе деца“

И овој пат следува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Жаре и неговиот тим го угостија еден од најпознатите балкански пејачи, Жељко Јоксимовиќ, кој секогаш има што да раскаже од неговата богата кариера. Сигурно малкумина од вас знаат дека Жељко е еден од ретките …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на еден“: Законот за пушење од аголот на Жаре и Марјан

Жаре и Марјан за најавените промени во Законот за пушење… „Се е матеатика. Порано се трошеа парацетамоли а сега прашак за перење…“ Нов закон, нова кампања за пушењето…велат Жаре и Марјан… Погледнете за што се ќе дискутираат, околу пуѓењето, во емисијата: Жаре и Марјан за новиот Закон за пушење… Posted …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Меморија“ во „Еден на Еден“: Од концерти бегавме боси и со полициска придружба

„Сме се враќале боси од свирка, ни скубале коса, ни врзувале патики…“. Подгответе се за вечер полна со неверојатни и смешни приказни заедно со легендите на македонската музичка сцена „Меморија“. Перо Камиказа и Поце Икономов кај Жаре во „Еден на Еден“ зборуваат за времињата кога се живееше за и од …

Повеќе »