Tag Archives: еден на еден

(ВИДЕО) Весна Петрушевска во „Еден на Еден“: Автомобилот не еднаш туку два пати падна во Вардар!

Во новата епизода од Сезона 10 на Еден на Еден ќе ја гледаме Весна Петрушевска. Бејби во студиото на Жаре дојде во придружба на нејзиниот Буби. За новото момче, за автомобилот во Вардар, за театарот и школата за глумци – теми не недостасуваа, а богами ни добро смеење. Шоу какво …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во „Еден на еден“ Тарик Филиповиќ открива: „Како ја омажив милионерката од квизот Милионер“

Шармантниот водител и актер Тарик Филиповиќ во недела еден на еден со Жарко Димитриоски. Во новата епизода од сезона 10 на „Еден на Еден“, Филиповиќ зборува за неговата неколкудецениска работа како актер, „Милионер“, квизовите, новата серија… Тој открива за тоа дека досега три пати имал улога на хомосексуалец, па за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Еден на Еден“: Македонска водителка открива дека платила 4.000 евра за новите гради!

Две од најпознатите македонски водителки во недела во улога на гости на каучот кај Жарко Димитриоски. Во доста динамични 60.ттина минути, Миа Костова во „Еден на Еден“ отворено и детално зборува за естетските корекции, операцијата на градите, приватниот живот. Милена Антовска Станковска, пак, открива какви се’ проблеми досега споделиле со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Здравко Чолиќ во „Еден на еден“ ќе зборува за врските со Скопје:Водно, Џаро…

Тој раскажува за неговите почетоци,Џаро, за концертите, песните, посебната врска со Македонија… Најголемата балканска ѕвезда Здравко Чолиќ во недела за првпат гостува во „Еден на Еден“. Легендарниот Чола во студиото кај Жарко Димитриоски беше пречекан од голема група на обожаватели, кои први имаа можност да ги чујат неговите приказни. Тој …

Повеќе »

(ФОТО) Освежено студио и „Харе бенд“:Во недела започнува 10. сезона на „Еден на еден“

Во освежено студио, со нова музичка поддршка од фантастичниот „Харе бенд“, со многу ентузијазам и идеи за следните триесетина епизоди, тимот на Жарко Димитриоски го започна снимањето на првите епизоди… Емисијата „Еден на еден“ ја почнува својата 10 сезона. Од студиото со црни завеси во А2 и еден навидум обичен …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на еден“: Сеќавање на местенката што Ванчо го чинела 47. илјади денари!

Минатата година во февруари, Жаре во „Еден на eден“ ги угости едни од најпознатите македонски актери на сите времиња, незаменливите: Гоце Тодоровски, Ванчо Петрушевски и Благоја Чоревски. Тие раскажале за нивните многубројни анегдоти, за театарските претстави, за македонските народни приказни и многу повеќе. Плус, во студиото била и волчицата Тара …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најдоброто од „Еден на еден“ од 9. сезона:Следи најинтересното!

Со Игор Ангелов и Влатко Лозаноски Лозано завршија студиските епизоди на „Еден на Еден“. Во наредните неколку недели следуваат „Best of“ епизодите, во кои ќе се потсетиме на најдобрите моменти и гостувања од сезоната 9. на најгледаното македонско ток-шоу. Во недела, ќе гледаме дел од гостувањата на Сашко Коцев и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на еден“ во недела со труби, контроверзи, писатели…

Со труби и плех музика ќе биде отворена новата епизода на Еден на Еден. Мешевски кај Жаре ја донесе ЕСО – Единицата за специјални отворања од Влада. Во Еден на Еден неделава гостуваат и авторите на најпродаваните книги на Балканот во моментов. Контроверзниот Марко Видојковиќ, авторот на „Сите црвенкапи се …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на Еден“ го угости Иван Босиљчиќ!

Неколку дена пред неговите концерти во Скопје и Струмица, популрниот глумец Иван Босиљчиќ специјално долета од Белград за да биде дел од „Еден на Еден“. Српскиот актер на каучот кај Жаре рецитираше на македонски, а не пропушти ни да запее. Покрај Босиљчиќ, во недела ќе ја гледаме и неверојатната 90-годишна …

Повеќе »