Tag Archives: девојка

(ВИДЕО) Погрешно и вбризгале ботокс, сега окото го крие со прамен коса

Витни Буха од Чикаго, на социјалните мрежи, ја покажала деформацијата после третманот со ботокс. Таа ќе мора да почека со недели или месеци пред нејзините очи да се вратат во нормала. Витни Буха им откри на своите 12.000 следбеници на „ТикТок“ дека и вбризгале ботокс на погрешно место. Иако се …

Повеќе »

(ФОТО) „Плачам крвави солзи“: Девојка за време на циклусот останала во шок…Докторите не виделе вакво нешто!

Добила ретка дијагноза За време на менструацијата, жената доживува разни хормонални промени, но оваа 25-годишна девојка од Индија ги оставила лекарите во шок кога го презентирала својот случај. Имено, таа дошла до Брзата помош, бидејќи наместо солзи, од нејзините очи излегувала крв. Таа немала никаква болка или непријатност, но се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа девојка направила нешто НЕВЕРОЈАТНО: Застанала на ролшуи и со ОВОЈ потег сите ги воодушевила!

Не може секој да го стори ова! Секојдневно наоѓаме разни неверојатни работи на социјалните мрежи. Од корисни совети, преку интересни и смешни видеа, бројни предизвици, до работи што би ве натерале да се запрашате „дали е ова реално“. Едно вакво видео привлече големо внимание од корисниците на социјалната мрежа Инстаграм, …

Повеќе »

(ФОТО) На атрактивната Британка патниците и велат дека е преубава за да вози автобус!

Веќе три години вози автобус… Дваесет и четиригодишната Џоди Леи Фокс е возач на автобус во Велика Британија, која благодарение на стереотипното занимање стана хит на социјалните мрежи. Џоди со ова почнала да се бави пред три години и вели дека патниците редовно и кажуваат дека е „преубава за таа …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРУТАЛНАТА ОСВЕТА НА ИЗМАМЕНА ДЕВОЈКА ГО ПОДЕЛИЛА ИНТЕРНЕТ: „Бившиот ова ќе го искористи како доказ на суд, ова е вандализам!“

Некои ја пофалиле Ешли што му се одмаздила на поранешното момче, додека други и рекле дека може да биде уапсена за тоа што го направила… Познатата инфлуенсерка Ешли ВанПевенаџ му се одмаздила на своето поранешно момче за прељуба така што со помош на чекан на ѕидот од неговата куќа ги …

Повеќе »

КОВИД НА КОЖА УШТЕ ОД НОЕМВРИ 2019! Шокантно откритие на лекарите во Италија – еве кој прв заболел од корона пред повеќе од една година!

25-годишна девојка од Милано се разболела од кожна болест (дерматоза) во ноември 2019 година, а по пет месеци се излечила. Сега, експертите, преиспитувајќи го примерокот од нејзината кожа, направиле биопсија и дошле до изненадувачко откритие. Во примероците е откриено присуство на вирусот САРС-КОВ-2, односно корона! Група патолози координирана од д-р …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШНО- АЈКУЛА УБИЛА ДЕВОЈКА НА НОВ ЗЕЛАНД: Ја грабнала и повлекла во длабочина – капачите сведочеле за морбидните сцени!

Кајла Марлоу, 19-годишна девојка од Нов Зеланд, смртно настрадала во стравичен судир со голема бела ајкула која го вовлекла нејзиното тело во длабочините и и’ ги сомлела нозете. Марлоу пливала на плажата Ваихи во четвртокот кога ја грабнала ајкула, а другите пливачи биле сведоци на грозоморни сцени додека луѓето врескале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Уличен свирач ги воодушевил минувачите: А, потоа му пришла непозната девојка и „направила хаос!“

Во музиката навистина има нешто повеќе. Музиката може да ги поврзе луѓето од различни култури, различно потекло и од целиот свет. Веројатно најоригиналните музички искуства што можеме да ги имаме се оние на улиците – кога изведувачите стојат надвор и го споделуваат својот талент со луѓето. Ова видео е снимено …

Повеќе »

(ФОТО) “Шмекер“ од стар ков: Мик Џегер на девојката, со која има 4. годишен син, и купил куќа од 2. милиони долари

Имотот се наоѓа во Флорида… Познатиот пејач Мик Џегер (77) решил да ја израдува својата девојка Мелани Хамрик (33) , со која го има синот Деви (4) со тоа што и купил куќа во вредност од 2. милиони долари, пренесува списанието „Пипл“.   View this post on Instagram   A …

Повеќе »