Tag Archives: актер

(ВИДЕО+ФОТО) Познатиот актер успеал да ослабне 110. килограми: Денес е непрепознатлив!

„Поминав скоро две децении прилагодувајќи се на различни диети и страдав. Бев успешен во тоа, брзо ќе ја достигнев целта, но ќе паднев многу брзо. Не страдам повеќе, го сакам својот живот, признал актерот. Итан Супли многумина го паметат како актер со неверојатна смисла за хумор, но и прекумерна тежина …

Повеќе »

(ФОТО) Каде се што прават – Раде Рогожаров:„Ми фали дружбата, ковидот не оттуѓи!“

Каде и да се појавеше со својата позитивна енергија секогаш го подобруваше расположението а кога на лицето ќе ја „распослаше“ широката и заразна насмевка ништо повеќе не беше исто туку се следеше ритамот на Раде Рогожаров – македонски актер, пејач, шоумен… На него не потсети Кирил Манев со објавата на …

Повеќе »

Починал глумецот од „Војна на ѕвездите“: Не ја издржал борбата со болеста

Британскиот актер Џереми Булок, кој го играше ликот на Боб Фет во првите три дела на „Војна на Starвездите“, починал на 75-годишна возраст. Според „Варајети“, актерот починал од компликации предизвикани од Паркинсонова болест. „Тој почина опкружен со своето семејство во болницата, откако се бореше со Паркинсонова болест. Тој имаше долга …

Повеќе »

(ФОТО) ХУМАН ФЕСТ – РЕТКО КОЈ БИ ГО НАПРАВИЛ ТОА ШТО И ПОЗНАТИОТ ГЛУМЕЦ: Тајрон Гибсон на шестчлено семејство му дал привремен ДОМ!

Актерот и пејач Тајрис Гибсон, кого сите го сакаа во филмовите „Брзи и бесни“, покажал колку е хуман. Тој престојувал во Канада, каде го снимал филмот „Dangerous in Kamloops“ (Опасен во Камлоупс), а потоа сфатил дека има три неискористени хотелски соби кои биле наменети за него. Обично, на актерите им …

Повеќе »

Починала ѕвездата од филмот „Петтиот елемент“

Томи „Тајниот“ Листер, познат на нашата публика по улогата на претседател Линдберг во филмот „Петтиот елемент“, починал на 62-годишна возраст. Според странските медиуми, Томи не бил пренесен во болница кога Брзата помош пристигнала во неговиот стан, туку на лице емсто било констатирано дека е мртов. Листер беше познат по своите …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на серијата „Top boy” во 38. година станал дедо: Има дури 8. деца – многумина се збунети!

Ешли Волтерс, sвездата на серијата „Top boy“ (Топ момче), објавил дека неговото веќе големо семејство дополнително се проширило. Раперот и актер, татко на осум деца, станал дедо на само 38 години. „Колку е добар Бог. Запознајте ја мојата внука Ниви Џејд Волтерс. Браво, сине. Јас сум горд на тебе и …

Повеќе »

Поради компликации со коронавирусот почина Благоја Стефановски-Баге, поранешниот министер за култура, долгогодишен прв човек на битолскиот театар и актер во пензија

На 67. годишна возраст поради компликации од Ковид-19 почина Благоја Стефановски -Баге актер и долгогодишен директор на Битолскиот народен театар, поранешниот министер за култура, поранешен пратеник, како и спортски работник вклучен во Ракометниот клуб Пелистер. Благоја Стефановски-Баге, беше човекот кој живееше за театарот и за културата, многу години посветени на …

Повеќе »

Почина, познатиот актер, Мустафа Надаревиќ

Познатиот актер, Мустафа Надаревиќ, почќина во 77. година после долга борба со тешка болест. Веста за неговата смрт ја потврдил глумецот Моамер Касумовиќ за порталот Radiosarajevo.ba Zbogom dragi moj Muice. 💔 — Moamer Kasumović (@moamerkasumovic) November 22, 2020 Според споменатите медиуми, нему му бил дијагностициран рак на белите дробови, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) 13. милиони прегледи: Заразен келнер ги покажал размерите на една последица од коронавирус

Меѓу симптомите што се појавуваат по инфекција со коронавирус е губење на чувството за мирис и вкус. Во која мерка може да се појави, на „ТикТок“ покажал 30-годишниот келнер и актерот во подем Расел Донели. Пред неколку дена, тој бил дијагностициран со ковид-19. „Единствениот симптом што го имам е губење …

Повеќе »