Tag Archives: актер

Под непознати околности починал познат холивудски актер

Познатиот актер Фред Вард починал на 79-годишна возраст, соопштиле од неговиот тим. Фред починал на 8. мај, но јавноста дури денеска дозна за неговата смрт. Причината се уште не е позната. Кариерата ја започна во 1970. година, а првата голема улога ја имаше во филмот „Бегство од Алкатраз“. Публиката ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОЧИНАЛ АКТЕР ОД ХИТ СЕРИЈА: Ал Пачино неутешен!

БРУС Меквити, актер познат по улогите во сериите „Сопрановите“ и „Закон и ред“, починал во Њујорк на 65-годишна возраст. Неговата сопруга Керол Оукс ја потврдила тажната вест и рекла дека Брус во саботата бил примен во болница во Менхетен. Гледачите го паметат по улогите во сериите „Сопрановите“ и „Како што …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈГОЛЕМИОТ ЗАВОДНИК СТАНАЛ БЕЗДОМНИК: Морничава фотографија го обиколи интернетот со брзина на светлината! Јавноста во ШОК!

Непрепознатливиот актер завршил на улица како бездомник. Актерот Франо Ласиќ шокирал со новата објава на социјалната мрежа Инстаграм. Имено, на фотографиите еден од најголемите заводници на поранешна Југославија изгледа како бездомник, валкано, искинато и непрепознатливо. Иако многумина за момент останале шокирани, набрзо сфатиле дека ова е нова улога и проект …

Повеќе »

Ѕвездата на Џејмс Бонд ненадејно починала: Пронајден е во карантин во хотелска соба!

Актерот Кенет Чанг , кој е најпознат по улогата во „Џејмс Бонд“, трагично починал на 86-годишна возраст. Холивудската ѕвезда починала во карантин во хотел во Хонг Конг, пренесува „Mirror“. Кенет глумеше во холивудските блокбастери, вклучувајќи ги „Rush Hour 2“ со Џеки Чен и криминалната драма „The Replacement Killers“, но беше …

Повеќе »

(ФОТО) Мајкл Кејн се вратил на Твитер и за само 11. минути направил хаос!

Филмската ѕвезда Мајкл Кејн (89) во понеделникот, се вратил на Твитер по четиримесечна пауза. Објавите на британскиот актер набрзо станаа вирални, не поради тоа што го напиша, туку повеќе поради она што не го објавил. “Здраво!”, напишал Кејн во својата прва објава. Потоа, само 11. минути подоцна, тој се одјавил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Актерот успеал да побегне од огнената стихија скокајќи низ прозорецот

Мигуел Еран, ѕвездата на серијата „La Casa de Papel“ го избегнал пожарот скокајќи од прозорецот на својот дом. Актерот на Инстаграм објави видео од пламенот како го зафати неговиот стан. За да се спаси морал да скокне од прозорецот од спалната соба. Имено, во текот на ноќта во неговата куќа …

Повеќе »

Починал познатиот актер Вилијам Харт

Американскиот актер Вилијам Харт починал денеска на 71-годишна возраст. „Со голема тага ја информираме јавноста дека Вилијам Харт, саканиот татко и добитник на Оскар, почина само една недела пред неговиот 72-ри роденден. Почина мирно, со природна смрт, опкружен со своето семејство. Неговите најблиски се молат за приватност во овој момент“, …

Повеќе »

(ФОТО) Тажниот живот на гигантот од „Хари Потер“: Пет години е во инвалидска количка и живее во изнајмена штала

Шкотскиот актер Роби Колтрејн е најпознат по улогата на симпатичниот џин Рубеус Хагрид од филмовите за Хари Потер. Глумејќи чувар на клучеви и имот во Хогвортс, тој заработи милиони и ги освои срцата на обожавателите ширум светот, но неговиот живот воопшто не е како оној на типичните филмски ѕвезди. Колтрејн, …

Повеќе »

Почина еден од најдобрите светски комичари Луис Андерсон

Луис Андерсон, актер, комичар, писател и водител кој освои три Еми награди, починал во петокот во Лас Вегас од компликации поврзани со рак. Андерсон имал 68. години, а веста за Си-Ен-Ен ја потврди неговиот публицист Глен Шварц. Неговата кариера траеше 30. години, а многумина го сметаа за еден од најдобрите …

Повеќе »