Tag Archives: актер

Починал легендарниот Мит Лоуф

Американскиот пејач и актер Мит Лоуф починал на 74-годишна возраст, потврдил неговиот агент. Причината за смртта не е објавена. Музичарот, роден како Марвин Ли Адеј, починал на 20 јануари, додека неговата сопруга Дебора беше покрај него. „Знаеме колку тој значеше за многумина од вас и навистина ја цениме сета љубов …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОТВОРЕНО – Актерот Игор Стојчевски првпат зборува за приватниот живот: „Сите ги интересира дали сум геј!“

Се случува да мислат дека сум геј, иако не сум. Неодамна еден мој пријател разговарал со една девојка, ме спомнале, па таа рекла, ама остај тој е геј, па мојот другар ѝ рекол, ама не, не е, слободно ќе те запознаам… Актерот Игор Стојчевски, кој го игра ликот на Тони …

Повеќе »

Починал актерот Макс Џулиен, ѕвездата на филмот The Mack

АКТЕРОТ Макс Џулиен, најпознат по улогата на Голди во The Mack, починал на 88-годишна возраст во својот дом во Лос Анџелес, пишува TMZ. Починал на новогодишната ноќ, а причината за смртта не е откриена. Портпаролот ја потврдил тажната вест за смртта. „За време на неговата долга кариера, тој беше храбар, …

Повеќе »

(ФОТО) ГЕРМАНИЈА ТАГУВА: Починал еден од најпопуларните глумци (52)

ЕДЕН од најпопуларните актери во Германија, Мирко Нончев, ненадејно починал на 52-годишна возраст. Популарниот комичар бил најпознат по улогите во ТВ програмата „RTL Saturday Night“, а неговата смрт за „Bild“ ја потврди неговиот пријател и менаџер Бертрам Ридел. – Ја потврдуваме смртта на нашиот пријател и член на семејството. Бараме …

Повеќе »

На 28-годишна возраст ненадејно починал актерот Џои Морган

На 28-годишна возраст ненадејно починал актерот Џои Морган, најпозна по комедиите „Scouts Guide to the Zombie Apocalypse“, „Flower“ и „Compadres“. „Џои Морган почина рано наутро во неделата. Тоа беше шок кој не уништи сите нас кои го сакавме. Многу ќе ни недостига. Се надеваме дека сите разбираат колку е болно …

Повеќе »

(ФОТО) ИСТРАГАТА Е ВО ТЕК: Против Алек Болдвин е поднесена приватна тужба

Член на екипата на филмот „Rust“, кој минатиот месец бил сведок на фаталното пукање за време на снимањето на една сцена, денеска поднел тужба за несовесно однесување против актерот Алек Болдвин и продуцентот на филмот. View this post on Instagram A post shared by Tanja Reuter (@tanja_reuter) Холивудскиот магазин Deadline …

Повеќе »

Починал актерот Дин Стоквел – од депресија, преку хипи патувања, до Златен глобус

Актерот Дин Стоквел, ѕвездата на научно-фантастичната серија „Квантен скок“, починал на 85-годишна возраст. Актерот почина од природна смрт, во неделата наутро, во својот дом. Имал богата актерска кариера, подолга од 70. години. Неговата најпозната улога е Адмирал „Ал“ Калавичи, научно-фантастичната серија „Квантен скок“, која траела пет сезони помеѓу 1989. и …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Алек Болдвин открила: Се плашам да не развие ПТСП…

Сопругата на Алек Болдвин, Хиларија, открила што направила прво откако слушнала за несреќата на сетот во кој Алек случајно ја застрелал снимателката Халина Хачинс. Хиларија вели дека ги спремила нивните шест деца и влегла во автомобилот. „Не знаев каде одам, само возев“, изјавила таа за New York Post за време …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот глумец,Том Харди, имал секс со мажи, а што мисли сега за неговата машкост?

Том Харди се враќа во продолжението на филмот за суперхерои „Venom“, базиран на истоимениот роман на Марвел. Актерот вели дека поради таа улога, но и поради претходните, на луѓето им изгледа помажествено. Сепак, Харди, кој глумеше и во филмовите „Bronson”, „Warrior”, „The Dark Knight Rises”, „Mad Max: Fury Road”, вели …

Повеќе »