Починал актерот Макс Џулиен, ѕвездата на филмот The Mack

АКТЕРОТ Макс Џулиен, најпознат по улогата на Голди во The Mack, починал на 88-годишна возраст во својот дом во Лос Анџелес, пишува TMZ.


Починал на новогодишната ноќ, а причината за смртта не е откриена. Портпаролот ја потврдил тажната вест за смртта.
„За време на неговата долга кариера, тој беше храбар, луѓето’“, се вели во изјавата.
Филмскиот продуцент и автор на стрипови Дејвид Ф. Вокер, по повод смртта на Макс, се огласил на социјалните мрежи.


„Го запознав во 1996 година. Тој беше одлично човечко суштество и имавме толку многу неверојатни разговори. Беше брилијантен, смешен и харизматичен“, напишал Дејвид.
Во филмот „The Mack“ од 1973 година, Макс го играше Голди, амбициозен макро во Оукленд кој се соочува со корумпирани полицајци и нарко бос по неговото ослободување од затвор.

Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Бендот Vertigo од Скопје со нов сингл насловен „Сонувам”

Vertigo е млад бенд од Скопје, Македонија, кој го составуваат Јана Мирчевска на вокал и …