Tag Archives: тага

Кога е идеално време за нова врска по раскинувањето? Ова е знак дека сте го преболеле вашиот поранешен партнер

Без разлика дали сте раскинале со некого или некој со вас, чувствата се слични Раскинувањето на емотивната врска може да биде трауматично искуство, а тоа е особено точно ако вашата врска била долгорочна и навистина сте ја сакале таа личност. – Искуството на социјално отфрлање или општо социјална загуба може …

Повеќе »

Експертите откриваат како потиснатите негативни емоции влијаат на нашето здравје: Мора да го прочитате ова

Негативните емоции се природни и нормално е понекогаш да бидете тажни, лути и бесни. Меѓутоа, ако ги чуваме внатре, тоа може да му наштети на нашето здравје. Група фински истражувачи спровеле пет онлајн експерименти во кои беа вклучени стотици учесници од различно културно потекло. Испитаниците биле изложени на стимули кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Еве што расплаканиот Федерер им зборувал на децата додека ги гушкал

ЕДНА од најемотивните сцени од синоќешното збогување на Федерер со тенисот беше кога на теренот му се придружија сопругата Мирка и нивните четири деца Мајла, Шарлин, Лео и Ленарт. Сите се гушкаа и плачеа, а Федерер се обидел да ги утеши децата. „Не плачете. Јас сум толку среќен, не сум …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТЕШКИ ДЕНОВИ – Кралот Чарлс не ја криел својата тага поради загубата на неговата сакана мајка, сликан со солзи во очите

Во тек се низа погребни церемонии за кралицата Елизабета Втора, а нејзиниот наследник, кралот Чарлс Трети, не ја криел својата тага, бидејќи поради загубата на неговата сакана мајка му течеа солзи од очите. Иако изминатите неколку денови беа исклучително тешки за кралското семејство, особено за кралот Чарлс, тие беа исполнети …

Повеќе »

НАЈМАЛАТА ВНУКА НА КРАЛИЦАТА НА ПОСЕБЕН НАЧИН СЕ ЗБОГУВАЛА ОД СВОЈАТА БАБА: Елизабета Втора токму неа тајно ја обожавала

Смртта на кралицата Елизабета тешко ја погодила Најмладата внука на кралицата Елизабета Втора, Лејди Луиз Виндзор, тешко ја погоди смртта на нејзината баба. Таа има само 18. години, а ќерка е на принцот Едвард и принцезата Софија од Весекс. Таа го придружуваше своето семејство на приватната црковна служба што се …

Повеќе »

Како тагата, лутината и осаменоста влијаат на здравјето? Не е мит, секоја емоција влијае на ОДРЕДЕН ОРГАН!

Истражувањата покажаа дека емоциите и тоа како влијаат на здравјето Обично зборуваме за влијанието на стресот врз здравјето, но малку е познато дека сите емоции – дури и позитивни – можат да влијаат на состојбата на телото. Во традиционалната кинеска медицина постои теорија дека секој орган во човечкото тело е …

Повеќе »

(ФОТО) Загрижила многумина – тага на лицето на принцезата Шарлин од Монако

Сопругата на Алберт од Монако, принцезата Шарлин од Монако, која медиумите ја нарекоа „најтажната принцеза на светот“, излегла на балконот на кралската палата со сопругот Алберт и ќерката Габриела. Исто така, Шарлин продолжува да ги загрижува обожавателите, бидејќи овој пат го оправдала прекарот на најтажната принцеза. Целата во црно со …

Повеќе »

ТАГА ВО ДОМОТ НА КАЛИОПИ: „Твоето име засекогаш е врежано во моето!“

ПЕЈАЧКАТА објави многу тажна вест Калиопи скршена од тага и болка објави дека нејзиниот татко денеска починал. „Тато мој… Моја сила, светлост, сјај… Замина и со себе однесе дел од малечката Опи… Патувај кон светлината и биди сигурен дека во моето име врежано е и твоето, засекогаш…. #rip #daddy #love …

Повеќе »

(ФОТО) Била една од најубавите жени на светот, а СТРАШНАТА ТРАГЕДИЈА ја променила засекогаш: Животната приказна на супермоделот Стефани Сејмур

Супермоделот Стефани Сејмур го привлече вниманието на себе кога се појави во спотот за песната „November rain“, на рок групата Guns N’Roses. Денес видеото има речиси две милијарди прегледи, а за нејзината улога се уште се зборува, како и за необичната венчаница која ја носеше во таа прилика. Многумина ќе …

Повеќе »