ЛУЃЕТО НА МРЕЖИТЕ СЕ БЕСНИ ПОРАДИ ЕДНА РЕЧЕНИЦА: Жена открила што и напишал сопругот пред да оди на работа!

Жената побарала совет од најпознатиот британски сајт за родители откако сопругот и рекол да му подготви ручек во 13 часот.
Нејзиниот сопруг и рекол: „Те молам подготви го ручекот во 13. часот. Благодарам“, објавил Mirror..
„Се прашувам дали нечиј сопруг и го рекол тоа на својата сопруга наутро пред да отиде во неговата канцеларија на неколку часа. Ве молам бидете искрени“, напишала таа на една страница.
Луѓето кои ја прочитале објавата биле шокирани и ѝ го дале тоа до знаење:
Едно лице рече: „Кажи му дека ако сака ручек точно во 13 часот, може сам да го направи“.
Друг додал: „Не, тој може тоа да го бара од слугинката, а не сопругата!“

This image has an empty alt attribute; its file name is maz-vo-kujna-2-1024x576.jpeg
„Не, тој е многу непристоен“, рекол трет.
„Кога мојот сопруг и јас работиме заедно од дома, и ако подготвуваме ручек, тогаш разговараме за тоа во кое време би било најдобро да ручаме (да се заобиколат состаноците и сл.), но тој никогаш не би се осмелил да го каже тоа“, напишала една жена.
Друга жена рекла дека ќе му се насмее во лице на нејзиниот сопруг ако ја замоли да му подготви ручек.
„Ако тоа ми го кажеше сопругот, ќе му одговорев со сочна пцост и ќе му кажам што да подготви за тој ден, бидејќи нема да бидам достапна цел ден. Па, ова не е 1950. година“, напишала друг корисничка.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиерна изведба на театарската претстава „Парови“ вечерва во Драмски

Вечерва, со почеок во 20:00 часот, во Драмскиот театар во Скопје, премиерно ќе биде изведена …