Tag Archives: наредба

(ФОТО) Црква чии градители биле ослепени за да не ја повторат УБАВИНАТА!

Црквата Свети Василиј ја покажала моќта на Русија, која таман излегла од војна, а според легендата, која живее до денес, ужасниот руски цар Иван Грозни наредил нејзините архитекти да бидат ослепени, за никогаш повеќе да не можат да направат ваква прекрасна градба… И покрај Кремљ и Црвениот плоштад и сè …

Повеќе »

(ФОТО) ХАОС НА КРАЛСКИОТ ДВОР – Кралицата наредила Чарлс да се разведе од Камила!

Љубовната приказна која е една од најконтроверзните од самиот почеток е секако онаа на британскиот принц Чарлс и неговата сопруга Камила Паркер Боулс. Тие ја започнаа својата романса преку прељуба, бидејќи принцот во тоа време сè уште беше со покојната принцеза Дијана, па затоа Камила и’ денес се наоѓа на …

Повеќе »

(ФОТО) Странските медиуми: Ангелина се’ послаба – одбива да јаде!

Веќе со години странските медиуми „бруја’ за тежината на Анџелина Џоли, а со почетокот на оваа година се појави веста дека познатата актерка повторно избегнува да јаде. Според странските медиуми, сè започнало кога Анџелина дознала за повторната средба на Џенифер Анистон и нивниот поранешен сопруг Бред Пит. Имено, локалниот медиум …

Повеќе »

Претседателот на е над законот – Судијата на Болсонаро му наредил да носи маска: Ако не ја почитува мерката следи казна!

Бразилскиот федерален судија, Ренато Борели, му наредил на претседателот Жаир Болсонаро да носи заштитна маска во јавноста, во согласност со одлуката на судот објавена денес, со цел да се забави ширењето на вирусот корона. Судијата ја издал наредбата откако Болсонаро присуствувал на политички митинзи во главниот град без маска. Борели …

Повеќе »

Трамп го одобрил првиот ВИСТИНСКИ ЛЕК за КОРОНА: Дали таблетките за кои знаеме повеќе од 50. години ќе бидат СПАС од вирусот?

Останува „само“ прашањето дали хидроксихлорокин е ефикасен лек за Ковид – 19. Првите резултати од клиничките испитувања се оптимистички… Американскиот претседател Доналд Трамп изјави во четвртокот дека американската администрација за храна и лекови (ФДА) го одобрила хидроксихлорокинот како прв лек против вирусот КОВИД-19. Хидроксихлорокин не е нов лек – се …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ СМЕАТ ДА КАЖАТ НЕ!Кралицата Елизабета II им наредила на Хари и Меган да се вратат во Велика Британија, а не смеат да помислат да одбијат!

На тој ден, сите поважни членови од кралското семејство се собираат за да слават каде што главен збор има токму поглаварката на англиската црква – кралицата Елизабета II. Кралицата Елизабета ги повика Меган Маркл и принцот Хари да се вратат во Велика Британија на почетокот на март по повод одржување …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИМАЛА ТЕШКО РАСТЕЊЕ – ГИ ЗАМЕНИЛЕ БЕБИЊАТА НА РАЃАЊЕ: Ја дале на жена која не можела да забремени – а сега открива низ каков пекол минала!

Кимберли Мејс, која уште во 1978. година дознала дека ја замениле во породилно, на каналот АВС открила низ што поминала заради таа ужасна грешка. Било откриено дека таа и Арлина Твиг биле заменети во болницата веднаш по раѓањето. Арлина тешко се разболела, а крвниот тест покажал дека нејзините родители не …

Повеќе »

(ФОТО) Откриена вистинската причина за разводот на лејди Дијана и принцот Чарлс. „Прсти замешала“ и’ кралицата!

Кралскиот биограф открива нови детали за бурниот однос на принцезата Дијана и принцот Чарлс. Принцезата Дијана и принцот Чарлс службено се развеле во 1996. година, а кралскиот биограф открил кој на некој начин е „заслужен“ за нивниот финален развод и која била фантастичната грешка поради која нивниот однос засекогаш завршил. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Братот на Нешкоски: Зврлевски ни рече дека лично го пратил Мартин на касапење

„За убиството на Мартин треба да одговараат сите, а не само специјалецот Игор Спасов, кој е осуден со правосилна пресуда за убиство на 14. години затвор“ , смета братот на Мартин, Александар Нешкоски, во интервју за „Макфакс“. Нешкоски се сомнева дека убиството на брат му било случајно. На прашањето дали …

Повеќе »