Tag Archives: актер

Стажист, Сеинфелд…Починал глумецот кого го гледавме во повеќето омилени серии

Актерот Сем Лојд, најпознат по улогата во интернационалната серија во која го глуми Тед Бакленд, починал на 56-годишна возраст. Неговиот агент ја потврдил неговата смрт во петокот вечер, но деталите сè уште не се познати. „Варајети“ пишува дека минатата година му бил дијагностициран тумор на мозокот и дека болеста се …

Повеќе »

Починал Брус Алпрес: Ѕвездата на филмот „Господарот на прстените“ починал во 89. година

Причината за смртта сè уште не е позната, а тажната вест ја објавила семејството на актерот Брус Алпрес, sвезда на култниот пламен „Господарот на прстените“, починал на 89-годишна возраст, потврдило неговото семејство. Славниот актер го толкуваше Алдор во второто продолжување на „Господарот на прстените“, а во текот на неговата кариера …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) ТАЖНА ПРИКАЗНА – Италијански актер останал, со денови, со телото на неговата сестра која починала од коронавирус…

Состојбата во Италија не се смирува и веќе достигна 17.660 случаи на заразени со коронавирус, како и 1.266 смртни случаи…Со тоа Италија останува центар на заразата во Европа…што пак од друга страна донесува и многу тажни животни приказни… Италијанскиот актер и фитнес тренер Лука Францезе ги шокирал своите следбеници на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сеќавање на Игор Маџиров: 20. години без чудесното црвенокосо момче

Секогаш топлото и насмеано лице на Игор кое ветуваше многу како иден актер, трагично го напушти овој свет во триесет и првата година од неговиот живот! Игор е брат на светскиот, а наш познат македонски музичар Зоран Маџиров кој во сообраќајна несреќа го загуби својот животот на 9 Мај, 2017 …

Повеќе »

(ФОТО) ШОК ДЕТАЛИ ОД ЖИВОТОТ НА МАРК СЕЛИНГ: Бившата го обвинила за силување, го прогонувале и за педофилија – го нашле обесен на дрво!

Марк Селинг, поранешна sвезда од серијалот „Гли“, имал обид за самоубиство во 2017 година. Во таа прилика, актерот си ги пресекол вените, по што бил примен во болница. Откако бил проценет од психолог, тој бил пуштен на слобода, но имало сомневање дека со овој потег само се обидувал да си …

Повеќе »

Починал познатиот глумец – ѕвезда на Blade Runner

Ѕвездата на Blade Runner, Рутгер Хауер починал на 75. години, јавува Fox News. Холандскиот глумец е најпознат по улогата на Рој Бати, главен непријател на ликот на Харисон Форд во филмот од 1982. година. За споредната улога во филмот „Бегство од Собибор“ од 1987. година е награден со Златен глобус. …

Повеќе »

Почина Рој Дотрис, актерот кој остави неизбришлива трага во серијата “Игри на престолите”

Актерот Рој Дотрис, кој публиката ширум светот го памети по улогата во серијата “Игри на престолите”, но и по улогите во бројни серии и филмови, почина во својот дом во 94.тата година од животот. Во последните моменти со него биле ќерките Карен, Мишел и Ивет, седумте внуци и едниот правнук. …

Повеќе »

(ФОТО) Сашко Коцев со виолина и песна го прославил раѓањето на ќерката!

Нашиот познат актер Сашко Коцев вчера по прв пат стана татко. Тој и неговата сопруга Смиљана станаа родители на девојче. Честитки пристигнуваа од сите страни, а среќниот татко очигледно славел со најблиските. На Фејсбук е објавена и’ фотографија од прославата, на која сите се видно расположени. А, како и нема…не …

Повеќе »