Tag Archives: актер

Починал Ленс Редик

Починал Ленс Редик, најпознат по улогите во ТВ сериите The Wire и филмската франшиза на Џон Вик, дознава TMZ. Имаше 60 години. Извор од органите на редот изјави за ТМЗ дека Ленс бил пронајден во неговиот дом денес. Причината за смртта засега не е откриена. Вчера објавил фотографија Ленс неодамна …

Повеќе »

Нашиот Жарко Димоски во улога на слаткарот „Маре“ во новата српска серија „Закопани Тајни“

Актерот, пејач и водител на ‘‘Џентлмен магазин‘‘ Жарко Димоски од 20ти март ќе можеме да го видиме во улогата на слаткарот ‘‘МАРЕ‘‘ во новата српска серија ‘‘Закопани Тајни‘‘. Серијата „Закопани тајни“ е комбинација од ТВ-роман и семејна драма, со широк спектар на шарени ликови, која комбинира различни жанрови: од виорот …

Повеќе »

Починал Џорџ Рос Робертсон, глумец од „Полициска академија“

Починал Џорџ Рос Робертсон, актерот најпознат по улогата на комесарот Херст во „Полициска академија“, објави Mirror. Имал 89 години. Веста за смртта на актерот ја потврдило и неговото семејство. Џорџ починал во болница во Торонто минатата недела. Инаку, Џорџ е роден во Онтарио во 1933 година. Се школувал на Универзитетот …

Повеќе »

(ФОТО) НОВА ЉУБОВ – Анџелина Џоли во врска со згоден актер помлад 21. година

Странските медиуми не престануваат да пишуваат за наводната нова романса. Пред извесно време медиумите пишуваа дека нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит е во нова романса, а сега Анџелина Џоли (47) се чини дека е во нова врска. Актерката е сликана со актерот Пол Мескал. Интересно е што младиот Мескал (26) …

Повеќе »

ПОЗНАТ АКТЕР ПОЧИНАЛ НА СПИЕЊЕ: Имал само 56. години!

Холивудскиот актер Бред Вилијам Хенке починал на 56-годишна возраст. Поранешен играч на НФЛ, кој почна да глуми и се појави во многу ТВ серии, меѓу кои и во хитот „Портокаловата е новата црна“. Семејството открило дека Хенке починал во сон на 29. ноември, но причината за смртта не е наведена. …

Повеќе »

ПОЧИВАЈ ВО МИР – Починал легендарниот актер Давор Јањиќ, имал 53 години

Босанскиот актер Давор Јањиќ починал синоќа на 53-годишна возраст во Белград. Оваа информација ја потврдија и неговите пријатели. Давор Јањиќ е роден на 18. ноември 1969. година во Тузла. Тој беше босански филмски и телевизиски актер, најпознат по улогите во некои од значајните филмови на крајот на југословенската кинематографија, меѓу …

Повеќе »

ПОЧИНА ПОЗНАТИОТ МУЗИЧАР И АКТЕР: Настапуваше еден месец пред смртта иако се бореше со опасна болест, а го знаете и од „Game of Throne“

Вилко Џонсон, легендарниот музичар и актер почина на 75-годишна возраст. Веста за смртта беше објавена на официјалните профили на музичарот на социјалните мрежи, каде што се вели дека тој починал во понеделникот, во својот дом опкружен со своите најблиски. Инаку, неговото вистинско име беше Џон Питер Вилкисон и е роден …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА ЗАВРШИ АКТЕРСКАТА КАРИЕРА: Актерот Мајкл Џеј Фокс доби почесен Оскар

Актерот Мајкл Џ. кој ја восхити публиката во ТВ комедијата „Семејни врски“ и филмовите „Враќање во иднината“ во саботата добил почесен Оскар за работата за собирање 1,5 милиони долари за истражување на Паркинсоновата болест. На Фокс на 29-годишна возраст му била дијагностицирана Паркинсонова болест, нервно пореметување кое предизвикува тремор и …

Повеќе »

(ФОТО) Тој е најсексапилен маж на светот: „Мајка ми ќе биде среќна“

Американскиот магазин „People“ неодамна спроведе анкета во врска со машката убавина. Верните читателки, но и читатели ја дале својата пресуда, па актерот Крис Еванс го прогласиле за најсексапилен маж на светот. Во интервју за споменатиот магазин, Еванс истакнал дека не се надевал на ова признание, но, откако веќе го доби, …

Повеќе »