(ФОТО) Шокантни тврдења за познатата музичка ѕвезда: „Илуминатите имаат нова кукла играчка“

Кајли Миног е вмешана во бизарна и неоснована сатанска теорија на заговор.
Австралиската поп-ѕвезда, која моментално е среде големо враќање во музичкиот свет благодарение на нејзиниот нов сингл „Padam Padam“, е обвинета за „вметнување“ сатанистички пораки во нејзините музички спотови и уметност на албуми.
Божји богобојазливи теоретичари на заговор истакнаа дека на насловната страница на претстојниот албум на 55-годишната пејачка Tension, има поза на Илуминатите.
Илуминатите се група за која теоретичарите на заговор тврдат дека ги контролира светските работи и економијата, а нејзините членови доаѓаат од светот на политиката, бизнисот и забавата.
На насловната слика на Tension, Кајли ја држи едната рака преку окото, за што теоретичарите на заговор веруваат дека се однесува на „окото што гледа сѐ“.

„Не знам кој ви рекол да позирате вака, но тоа е симбол на сатанизмот“, напишал еден фан на Твитер.
„Гестот со раката претставува 666, а покривањето на едното око е добро познат сатански гест. Сигурно сте го знаеле тоа“, додале други.
„Навистина САТАНСКА Кајли“, забележал друг, додека еден напишал: „Значи, илуминатите имаат нова кукла-играчка, а таа е поп принцеза!“
Кајли е далеку од првата славна личност која е обвинета дека е дел од Илуминатите.
Во 2018 година, Елизабет Харли, Бој Џорџ, Роберт Дауни и поранешниот американски претседател Џорџ В. Буш беа обвинети дека биле дел од сатанистички андерграунд клуб.Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ретроспективна изложба на Драган Верговски-Алпи

Денес, во Чифте Амам, со почеток во 20:00 часот, ќе биде отоворена ретроспективната изложба на …