Tag Archives: кајли миног

(ФОТО) Има море од „џебни Венери“, но само една може вистински да ја понесе титулата

Пејачката Кајли Миног неодамна се појавила пред медиумската куќа „Браво“ на Менхетен, а нејзиното издание го привлекло целото внимание. Австралиската поп-ѕвезда за оваа пригода облекла црвен кожен комбинезон, кој одлично го искомбинирала со салонки во иста боја. Изданието го комплетирала со едноставна фризура и нежна шминка. Може да се каже …

Повеќе »

(ФОТО) Шокантни тврдења за познатата музичка ѕвезда: „Илуминатите имаат нова кукла играчка“

Кајли Миног е вмешана во бизарна и неоснована сатанска теорија на заговор. Австралиската поп-ѕвезда, која моментално е среде големо враќање во музичкиот свет благодарение на нејзиниот нов сингл „Padam Padam“, е обвинета за „вметнување“ сатанистички пораки во нејзините музички спотови и уметност на албуми. Божји богобојазливи теоретичари на заговор истакнаа …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – БЕШЕ НА ВРВОТ НА СЛАВАТА КОГА И СТАСА СТРАШНАТА СУДБИНА: На познатата пејачка ЛОШАТА БОЛЕСТ секој ден и го претворал во ПЕКОЛ!

Кајли Ен Миног, најстарото дете на поранешната манекенка и танчерка Керол и сметководителот Рон, е родена на 28. мај 1968. година во Мелбурн. Нејзиниот брат Брендан бил снимател, а нејзината најмлада сестра Дени била пејачка. – Кога имав осум години, ги носев моите пријатели во собата, каде што се облекувавме …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се’ за туризам: Австралиската влада дала 15. милиони долари за спот со Кајли Миног

Австралиската поп-sвезда Кајли Миног глуми во ново промотивно видео од нејзината земја која ги поканува британските туристи да ја посетат. Со триминутната песна наречена „Matesong“, таа се појавува покрај познатите Австралијанци како комичарот Адам Хилс, тенисерката Ешли Барти и играчот на крикет, Шејн Варн. Кајли и екипажот им посветуваат најголемо …

Повеќе »

(ФОТО) „Џепната Венера“ после измамата од свршеникот повторно љуби!

„Џепната Венера“ прекинала со британскиот глумец Џошуа Сасо кон крајот на 2016. година, а прекинувањето го објавила во февруари наредната година. Иако, не ги открила причините се шушкало дека глумецот ја изневерил… Иако минатата година си ја отворила душата и признала дека бившиот свршеник и ги уништил самодовербата и вербата …

Повеќе »

(ФОТО) Бившиот свршеник на „џепната венера“ конечно проговорил: Ладните зборови упатени само на Кајли, но се’ „да се смрзнеш“!

После љубовната врска со Џошуа Сасо австралијанската пејачка Кајли Миног доживеала голем „бродолом“… „Морав повторно да се изградам, физички и ментално“, говорела своевремено пејачката, која долго била повредена после прекинувањето на свршувачката. Меѓутоа, откако видел колкаво внимание привлекла Кајли, Џошуа пробал да се извлече со објава на Инстаграм. „Што и …

Повеќе »

(ФОТО) За еден месец ќе има 50. години а сеуште изгледа како богинка!

По отсуството од јавноста поради „тешкото“ прекинување, се вратила поубава од било кога… Пејачката синоќа уште еднаш, на бившиот му, покажала што загубил… Пејачката е олицетворение на гламур… Откако кон крајот на 2016. година се повлекла од јавноста поради „болното прекинување“ со 18. години помладиот свршеник, британскиот глумец Џошуа Сасе …

Повеќе »