Tag Archives: илуминати

(ФОТО) Шокантни тврдења за познатата музичка ѕвезда: „Илуминатите имаат нова кукла играчка“

Кајли Миног е вмешана во бизарна и неоснована сатанска теорија на заговор. Австралиската поп-ѕвезда, која моментално е среде големо враќање во музичкиот свет благодарение на нејзиниот нов сингл „Padam Padam“, е обвинета за „вметнување“ сатанистички пораки во нејзините музички спотови и уметност на албуми. Божји богобојазливи теоретичари на заговор истакнаа …

Повеќе »