Tag Archives: насловна

(ФОТО) Шокантни тврдења за познатата музичка ѕвезда: „Илуминатите имаат нова кукла играчка“

Кајли Миног е вмешана во бизарна и неоснована сатанска теорија на заговор. Австралиската поп-ѕвезда, која моментално е среде големо враќање во музичкиот свет благодарение на нејзиниот нов сингл „Padam Padam“, е обвинета за „вметнување“ сатанистички пораки во нејзините музички спотови и уметност на албуми. Божји богобојазливи теоретичари на заговор истакнаа …

Повеќе »

(ФОТО) ОКТОМВРИСКО ИЗДАНИЕ – Ќерката на Моника Белучи станала ѕвезда на насловната на магазинот „Вог“

Дева Касел, ќерката на Моника Белучи и Винсент Касел, станала ѕвезда од насловната страна на октомвриското издание на магазинот Вог за турскиот пазар. За нејзиниот изглед се заслужни Џејлан Атинч, Џон Олет и Јоланта Седро, а фотографиите ги направил Арсени Јаблев. Својот ретро изглед Дева го комплетирала со луксузен накит …

Повеќе »

(ФОТО) Била супермодел, а сега на 78. години воодушевила со насловната во топлес

Зад неа е кариера долга шест децении, а Лорен Хатон уште еднаш докажува дека годините се само бројка. 78-годишната ќе ја краси насловната страница на мајското издание на Harper’s Bazaar, позирајќи топлес. Моделите Сора Чои, Иман Хамам и Џил Кортлеве позирале со неа и биле фотографирани од Кас Бирд. Хатон …

Повеќе »

Фотографија која Кејт и Вилијам ќе ги направи љубоморни

Меган Маркл и нејзиниот сопруг Хари стануваат се’ попопуларни преку Атлантикот, а потврдата за оваа теза пристигна на 37-от роденден на војводата од Сасекс. Имено, овој пар беше на листата на 100 највлијателни луѓе во годината. Во нивно друштво се гимнастичарот Сајмон Бајлс, актерката Кејт Винслет, Били Ајлиш, Селена Гомез, …

Повеќе »

(ФОТО) Трансроден модел првпат на насловна страна на познато списание: „Никогаш не престанувајте да сонувате!“

Бразилскиот трансродна манекенка, Валентина Сампао, стана првиот трансроден модел што се појави на насловната страница на списанието Sports Illustrated. View this post on Instagram I am excited and honored to be part of the iconic Sports Illustrated Swimsuit Issue. The team at SI has created yet another groundbreaking issue by …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез скоро непрепознатлива: На насловната страна се надминала самата себе!

Пејачката и актерка Селена Гомез е на насловната страница на „Interview“ и изгледа тотално поразлично од она на што сме навикнати. Таа украсила и неколку други страници од ова издание, а самата на својот Инстаграм профил напишала колку е возбудена поради овие фотографии. Селена, во интервју со комичарката Ејми Шумер, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шерон Стоун се појавила гола на насловна на „Вог“:„Жено дали старееш?“

Глумицата Шерон Стоун позирала за португалското издание на „Вог“. Се сликала гола и во мрежести чорапи. Иако е во седмата деценија на живот, Стоун и понатаму изгледа неверојатно и освојува со сексипилот… Минале 27. години од легендарната сцена во филмот „Сурови страсти“ во која Шерон Стоун (61), во текот на …

Повеќе »

(ФОТО) Рита Ора гола на насловна: Мама ја облекува а таа постојано се соблекува – „Требало да станеш порно глумица!“

Рита признала дека мајка и се обидувала цело време да ја „покрие“, односно облече. Вера Шахатчиу, не ги сака нејзините сиромашни модни комбинации и доста ја критикува. Пејачката Рита Ора (27) им посакала „лека ноќ“ на обожавателите на социјалните мрежи со фотографија каде во топлес, со шминка и мокра коса …

Повеќе »

(ФОТО) Револуција во модните магазини: Плус сајз манекенка од 130. килограми облечена во костим за капење на насловната на Cosmopolitan

Насловната на Cosmopolitan предизвика многу коментари во јавноста. И’, додека некои со воодушевување гледаат на „полничката“ плус сајз манекенка до 130. килограми, други тврдат дека со овие фотографии на млдите им се наметнува идиеја кон дебелеење…Како и да е…насловната предизвика доста контроверзи па секој си толкува на свој начин… Една …

Повеќе »