(ФОТО) ЕХ, ДА ИМА ПОВЕЌЕ ВАКВИ ЛУЃЕ – Професор го воодушевил светот: Го хранел и лулал бебето на својата студентка!

Да се биде пример за другите е чест, а овој професор го воодушевил секого што го прочитал објаснувањето покрај фотографија што кружи на социјалните медиуми.
Една девојка на тест по географија го земала новороденото бебе со себе. Бебето почнало да плаче на средина на тестот. Девојката сакала да го предаде тестот, да го земе бебето и да излезе со неа надвор за да ја нахрани и да не ги вознемирува колегите.
Меѓутоа, професорот рекол дека не му пречи ако бебето малку плаче и дека тој ќе го нахрани, смири и ќе ја лула додека таа не го заврши тестот.
„Ова е мојот неверојатен, прекрасен професор на своите колена. Така изгледа еден човек. Да се биде пример за другите е чест“, напишала студентката.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

FAME’S Institute Unplugged Session на Плоштад „Коцка“ во Автокоманда

Денес, со почеток во 20:30 часот на плоштадот „Коцка“ во Автокоманда, ќе имате можност да …