Tag Archives: студентка

(ФОТО) ПИКЕ ЈА ПРЕБОЛЕЛ ШАКИРА – потврдено со фотографии: Штоперот на Барса љуби 12. години помлада студентка!

Искусниот шпански фудбалер љуби нова девојка, 12. години помладата Клара! Поминаа нешто повеќе од два месеци откако Жерар Пике и Шакира раскинаа, еден од најпознатите парови во светот. Во меѓувреме, пејачката ја напушти Барселона, Шпанија и Европа и се насели во Мајами, додека Пике остана да се подготвува за новата …

Повеќе »

(ВИДЕО) БЕЛИТЕ ДРОБОВИ И КОЛАБИРАЛЕ – Навалицата кон електронските цигари станува се’ поголема: Студентка го привлекла внимание со застрашувачко искуство

Електронските цигари можат да се видат речиси на секој агол. Примамливите мириси, и зборовите на производителите кои се колнат дека не му штетат на здравјето, беа доволни да ја придобијат денешната младина. Сепак, не треба да се занемари дека тие имаат и лоши страни, на кои една студентка сега решила …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – И ПРИСТИГНАЛЕ ПОГРЕШНИ РЕЗУЛТАТИ: На студентка и рекле дека паднала на тестот, нејзиниот потег ги шокирал сите!

Студентката Маред Фолкс се самоубила откако по грешка и кажале дека паднала на испитот и дека не може да се запише на трета година на факултет. Фолкс (21) студирала фармација на Универзитетот во Кардиф во Велс и го положила тестот на кој првпат паднала, но по електронска пошта ги добила …

Повеќе »

(ФОТО) ЕХ, ДА ИМА ПОВЕЌЕ ВАКВИ ЛУЃЕ – Професор го воодушевил светот: Го хранел и лулал бебето на својата студентка!

Да се биде пример за другите е чест, а овој професор го воодушевил секого што го прочитал објаснувањето покрај фотографија што кружи на социјалните медиуми. Една девојка на тест по географија го земала новороденото бебе со себе. Бебето почнало да плаче на средина на тестот. Девојката сакала да го предаде …

Повеќе »

(ФОТО) Убиство на студентка во Москва – АЊА НЕ СЕ ЈАВУВАЛА НА ТЕЛЕФОН А ПОТОА НЕЈЗИНИОТ ДЕДО ДОБИЛ ЧУДНА ПОРАКА. Кога дошол во нејзиниот стан затекнал хорор

Студентката Ања била брутално убиена во југозападна Москва. Во вторникот, роднините го пронашле телото на 20-годишно девојка завиткано во ќебе на балконот на нејзиниот стан. Осомничениот за убиство е 23. годишно и е во бегство. Ања требало да дипломира во 2020 година на Катедрата за филологија РУДН (студирала француски, англиски …

Повеќе »

(ФОТО) Дете на Чернобил: Неверојатна приказна за единственото бебе родено во зоната на евакуација

Единственото дете родено во високо контамираната зона на Чернобил после катастрофата од 1986. година пораснало во здрава млада жена… Чернобил е повторно топ тема, благодарение на фалената мини серија на HBO за нуклеарната катастрофа од 1986. година, но Маријка не се појавува во неа, иако за неа велат дека после …

Повеќе »

(ФОТО) Реакција на студентка: Каде бевте кога на – 20 се туширавме со ладна вода,секогаш кога јадевме лебарки, кога ни врнеше снег секоја зима и во собите, кога на минус температури ни ги земаа греалките…

Чистењето на сметот во дворот на студентскиот дом „Пелагонија“ во Кисела Вода наиде на остри реакции на граѓаните и јавноста Но, и на студенти… Од друга страна има и реакции на студентка која живее во домот: „Баш убаво што кренавте толкава узбуна па се исчисти ѓубрето во Пелагонија. Што убаво …

Повеќе »

(ФОТО) Бразилка ја продава својата невиност за да ги исплати долговите на семејството!

Студентка од Бразил, 22.годишната Даниела Брин, одлучила да ја продаде невиноста на Интернет на оној кој е подготвена да понуди милиони долари. Младата Бразилка Даниела Брин, во нејзината искрена исповед за “Дејли мејл”, открила дека на оваа идеја се сетила кога останала без пари. Големата криза, или неспособноста да ги …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Актерка од Македонија исчезнала во Холивуд: По неа трага цела Америка!

Адеа Шабани, 25, исчезнала минатиот петок,на 23. февруари, под сомнителни околности, според полицискиот оддел во Лос Анџелес, пренесува КТЛА. Студентката по актерство исчезнала истиот ден околу 11. часот наутро, соопшти полицијата. Пријателите велат дека ја оставила вратата отклучена, како да очекувала брзо да се врати. Загрижените пријатели ја пребарувале областа …

Повеќе »