Tag Archives: тест

ТЕСТ НА ЛИЧНОСТ: Првото нешто што ќе го видите на фотографија може да открие што ви е најважно во љубовта

Тест на личноста кој може да ги открие вашите приоритети во љубовтаНаправете интересен тест на личноста и дознајте кој од петте љубовни јазици го зборувате. Треба само да одговорите кое животно прво сте го забележале на сликата! Според д-р Гери Чепмен, автор на „Петте јазици на љубовта: Како да изразите …

Повеќе »

(ФОТО) Можете ли да го најдете ДЕЛФИНОТ на илустрацијата? Овој тест можеби ви изгледа лесен, но…

Овој тест можете да го направите за време на пауза од работа или едноставно кога сакате да ги „вежбате“ очите. Важно е секогаш да ги анализирате и најмалите детали, но никогаш не се откажувајте. Можете ли да го најдете делфинот на илустрацијата? pic.twitter.com/2rpNbW24Fq — pensador (@sakriosamime) May 25, 2023 Доколку …

Повеќе »

Обидете се да најдете колач кој се разликува од другите

Доколку сте љубител на илустрации каде треба да забележите скриен „натрапник“, тогаш ќе ви се допадне оваа што ви ја подготвивме денес.Пред вас е илустрација на која се нацртани колачи, а на прв поглед се чини дека секоја од нив има цреша како украс одозгора.Меѓутоа, во „морето“ колачи со цреша …

Повеќе »

Тестот со девет прашања открива кои сте навистина: Четвртото прашање е многу, многу ТЕШКО!

Овој интересен тест на личноста ја открива вашата суштина, ставајќи ве во имагинарни, но и многу важни животни ситуации. Одлуките во такви околности ја откриваат суштината на вашата личност и приоритети. Следат многу интересни прашања на кои треба внимателно да одговорите… Прашања: 1. Неотворена кутија е на подот. Што има …

Повеќе »

Низ која порта би поминале? Одговорете и дознајте дали ве чека среќа или разочарување во иднина

Дали ве интересира какви предизвици, желби и убави работи носи вашата иднина? Пред вас има пет порти и секоја од нив води во различен свет. Низ која најмногу би сакале да поминете? Порта број 1 Ако ја избравте оваа порта, вие сте индивидуалист. Можете да се грижите за себе и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 18-годишна девојка направила тест кој открива дали некој ви ставил дрога во пијалокот

Осумнаесет годишна ученичка од средното училиште Гринич во Конектикат успеала да создаде сензор кој детектира присуство на дифенхидрамин (DPH), седатив и антихистамин односно дрога за силување, во пијалок. Сензорот е наменет да спречи сексуални напади со внесување дрога за силување во пијалоци, мал е, евтин и лесен за употреба, пишува …

Повеќе »

Одберете едно ДРВО од илустрацијата и дознајте нешто НОВО за себе: Тест на личноста што може многу да ОТКРИЕ!

Тест кој открива која е вашата доминантна особина – изберете едно дрво од сликата и дознајте! pic.twitter.com/h9gr1kBu5j — pensador (@sakriosamime) July 19, 2022 Секој од нас има посебна природа, карактер и особини, но има една доминантна која не издвојува како автентични личности. Овој тест може да открие, врз основа на …

Повеќе »

Колку ГОДИНИ НАВИСТИНА ИМАТЕ, која е вашата „ментална возраст“? Погледнете ја фотографијата и ќе дознаете…

Треба да ја видите илустрацијата и веднаш да одговорите колку кучиња гледате, без никаква калкулација! pic.twitter.com/B6mXgrA3sV — pensador (@sakriosamime) April 3, 2023 Минималниот број на кучиња што луѓето ги гледаат е четири, додека некои гледаат дури седум. Оние кои гледаат седум од нив на сликата се многу млади во душа, …

Повеќе »

ШТО НЕ Е ВО РЕД СО ОВАА ФОТОГРАФИЈА? Решението ви е пред очи, можете ли да го видите?

Исто како и нашите мускули, мозокот треба да се тренира и да се одржува во добра форма. Еден начин е редовно да ги тестираме нашите моќи на перцепција. Логичките игри го тренираат вашиот мозок да гледа различни пристапи кон проблемот. pic.twitter.com/EGrQ0teNzP — pensador (@sakriosamime) March 21, 2023 Ова е тест …

Повеќе »