Tag Archives: човек

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) СЕ ЗАПАЛИЛ НА УЛИЦА ОБЛЕЧЕН КАКО СМРТ: Маж горел во Истанбул додека случајни минувачи правеле селфи!

Вообичаениот ден кај кулата Галата во Истанбул, Турција, бил нарушен кога непознат маж, облечен како Смрт, се полил со бензин и се запалил среде бел ден. Меѓутоа, случајните минувачи не му дошле веднаш на помош на запалениот човек, бидејќи повеќето од нив очигледно мислеле дека се работи за некаква претстава …

Повеќе »

(ВИДЕО) Човек пропаднал во земја – буквално

Омер Качаган, сопственик на локална продавница, излегол на паузир кога под него се отворила земјата, а тој паднал во дупка длабока шест метри. И’ покрај тоа што кажал дека еден од фрижидерите паднал врз него, Качаган рекол дека се здобил само со полесни повреди и дека противпожарната бригада го спасила …

Повеќе »

(ФОТО) ЧОВЕЧКИ – Млад човек нашол плик со пари во Макарска: Во овие тешки и тажни моменти …

Во FACEBOOK групата „барам, купувам, подарувам, продавам МАКАРСКА“, се појавила необична објава. Имено, еден млад човек ги замолил членовите на групата, кои ги има преку 11.000, да му помогнат да најде човек кој изгубил плик со пари. „Најдов плик со име Емир Југо (бомба). Ве молам секој што го познава …

Повеќе »

(ВИДЕО) Приведен е човекот кој денеска со пиштол се шеташе низ Аеродром

Приведен е човекот кој денеска со пиштол се шетал низ населбата Аеродром. Пиштолот со кој ги заплашувал минувачите не бил вистински, туку пластичен, а повеќе детали за инцидентот од МВР најавија во најскоро време. Претходно на социјалната мрежа Твитер, беше објавено видео од напаѓачот, но некои граѓаните сметаа дека станува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Додека се околу него се лула од земјотрес реакцијата на овој Јапонец е ХИТ!

Неверојатно, но вистинито Земјотрес со јачина од 7,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди областа на Јапонија во саботата, а епицентарот беше во близина на островот Хоншу. Додека целата земја беше во паника и многумина стравуваа за своите животи и безбедност, видеото од Јапонец како седи како статуа го обиколи …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ: „Шверц“ возење на камион ќе го чинел живот…

Човекот си го довел животот во опасност избирајќи да се вози фатен за камион… На социјалните мрежи се појави снимка која многумина ги остави без текст. Ова се случило во белградската општина Сурчин, во населбата Добановци, судејќи по описот на видеото на Инстаграм. Намерно или не, човек се качил на …

Повеќе »

(ФОТО) ЕХ, ДА ИМА ПОВЕЌЕ ВАКВИ ЛУЃЕ – Професор го воодушевил светот: Го хранел и лулал бебето на својата студентка!

Да се биде пример за другите е чест, а овој професор го воодушевил секого што го прочитал објаснувањето покрај фотографија што кружи на социјалните медиуми. Една девојка на тест по географија го земала новороденото бебе со себе. Бебето почнало да плаче на средина на тестот. Девојката сакала да го предаде …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕКУНДИ ГО ДЕЛЕЛЕ ОД СМРТ: Човек ја минувал пругата кога кон него доаѓал воз – а потоа бил спасен од полицаец!

Полицискиот службеник Анил Кумар (55) спасил патник кој на колосекот тргнал прекуп железничка пруга на која во тој момент се движел воз пренесува Miror. Се чинело дека патникот не внимавал на своејот пат. ТСо лесен чекор одел по шините, не забележувајќи го возот што се движел директно кон него. Храбриот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Предизвикувал мечка па го извлекол „подебелиот крај“

На социјалните мрежи кружи видео снимка во која турист во источна Русија излегува од автомобил и се обидува да и пријде на мечка… Меѓутоа, мечката тоа го сфатила како закана и се одбранила со залетување во мажот кој потоа избезумен избегал… Тој се обидел да се доближи до малечката мечка …

Повеќе »