ФИТ

(ФОТО) Ова се клучните работи што ви се потребни за фигура на „ПЕСОЧЕН ЧАСОВНИК“: Исхрана и вежби што ги правела Мерилин Монро

Една од најпознатите холивудски актерки вака ја задржала својата фигура Ова се тајните зошто Мерлин Монро имала, според мислењето на многумина, совршена фигура! Мерлин Монро важела за стилска икона во 1950-тите, симбол на женската убавина и совршени пропорции. Фигурата на песочен часовник, која Мерилин гордо ја носела, станала сон на …

Повеќе »

ВНИМАВАЈТЕ НА ЛИНИЈАТА – Седум видови сирење во кои можете да уживате без страв за вашиот струк

Многумина претпоставуваат дека мора да се откажат од сирењето ако сакаат да се хранат поздраво. Сепак, сопственичката на теретана Ким Јавиц јаде сирење речиси секој ден и ги охрабрува повеќето нејзини клиенти да го прават истото. „Сирењето може да биде одличен извор на протеини, здрави масти, калциум, витамини Д и …

Повеќе »

ПОМАГААТ ПРИ СЛАБЕЊЕ – Нутриционистите ги препорачуваат овие навики за сигурно топење на одвишните килограми

Иако постојат многу различни методи кои можете да ги користите за слабеење, кога станува збор за навиките во исхраната, нутриционистите препорачуваат консумирање доволно количество протеини, зеленчук, влакна, замрзнато овошје и редовна хидратација. Има толку многу информации за тоа како да изгубите тежина, но честопати може да биде штетно, особено кога …

Повеќе »

(ФОТО) „Вечна убавица“: Холивудската актерка позирала во бикини и покажала фит фигура

Алисиа Силверстон летува во Грција со пријателите. Таа позирала на јахта во бикини и на Инстаграм споделила како ги започнуваат утрата и ги покажала своите витки нозе и рамниот стомак. „Вака го започнуваме утрото во Грција“, напишала таа и добила голем број комплименти. „Вечна убавина (внатрешна и надворешна)“, „Апсолутна кралица“, …

Повеќе »

Една навика во исхраната ве дели од рамен стомак

Доколку сакате да имате рамен стомак, тогаш само една мала промена во вашата исхрана може да ви помогне во тоа.Нутриционистката Меган Стапс за списанието Eat This, Not That изјави дека најдобрата навика за јадење што ќе ви помогне да имате рамен стомак е да јадете пет или шест помали оброци …

Повеќе »

(ФОТО) ВАКВО ТЕЛО НЕ ДОАЃА САМО ОД СЕБЕ: Ирина вежба секој ден по два часа, а ќе се шокирате од тоа што јаде!

Ирина Шајк заработува пари благодарение на нејзиниот добар изглед, а поради тоа многу сериозно ги сфаќа вежбањето и исхраната Ирина Шајк овие денови ги поминува на јахта на Ибица. Ослободена од притисокот на јавноста и папараците кои ја следеа за време на врската со Бредли Купер но и Канје Вест, …

Повеќе »

ПРОЦЕС НА СЛАБЕЕЊЕ – Оваа храна ја има во секој фрижидер, а со неа можете да изгубите двојно повеќе маснотии

Јогуртот со малку маснотии е популарен меѓу луѓето кои се обидуваат да ослабат поради неговата хранлива вредност. Често е богат со протеини, калциум, витамини и пробиотици. Некои биле скептични за консумирање млечни производи додека држат диета, но една студија покажалаа дека јогуртот може да помогне во согорувањето на салото на …

Повеќе »

(ФОТО) Како Ева Лонгорија ослабе 20 килограми

Ева Лонгорија (47) стана светски позната со улогата на Габиела Солис во познатата серија „Очајни домаќинки“, која се прикажуваше од 2004. до 2012. година. Оттогаш, секој нејзин чекор е внимателно следен. Актерката моментално ужива во својот годишен одмор, а на својот Инстаграм профил често споделува атрактивни фотографии од плажа. Таа …

Повеќе »

(ФОТО) Шварценегер тренира по час и половина секој ден. Дознаваме како изгледа неговиот режим!

Шест децении откако почна да се занимава со бодибилдинг, Арнолд Шварценегер сè уште вежба секој ден. Легендата на бодибилдингот, актер и поранешен политичар на 30. јули ќе наполни 75. години, а секој ден вежба по час и половина. Тој вози велосипед од 45. до 60. минути и крева тегови 30. …

Повеќе »