(ФОТО) Брук Шилдс позирала со ќерките и покажала рамен стомак – луѓето ја нарекуваат богинка!

Со наполнети 56 години, познатата актерка Брук Шилдс може да се пофали со фантастична линија. Таа позираше на плажа со своите ќерки Роуан и Гриер и докажала дека може да застане покрај полу-помлади девојки.
Брук го скрши бедрото во јануари, но се опорави со помош на физикална терапија а сега ужива на плажа со своите девојки.


View this post on Instagram

A post shared by Brooke Shields (@brookeshields)


Бројни пријатели и обожаватели ја опсипаа со ласкави комплименти како „божица“, „неверојатна“ и „убава“.
Шилдс ја одржува својата форма со тренинзи, додека користи реквизити како еластична лента.


„Не мора да кревате тегови тешки 50 килограми. Може да правите мали движења и на тој начин да ги активирате помалите мускули кои ги завиткуваат поголемите и да ги затегнете сите. Тоа беше откритие за мене кога дознав и сфатив дека вежбањето не треба биди болка , рекла таа еднаш за Today.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …