Tag Archives: вежби

Пет начини за природно намалување на холестеролот

Високиот холестерол често не покажува знаци и останува скриена опасност која влијае на милиони животи. Холестеролот може да биде комплексен проблем. Од една страна, на телото му е потребен за многу различни функции, а од друга страна, премногу холестерол може да ги зголеми шансите за развој на срцеви заболувања, мозочен …

Повеќе »

Кралот Чарлс својата одлична форма ја должи на режимот на воени вежби од 12. минути но и …„Тој е како планинска коза, остава се со милји зад себе”

ДУРИ и на 73-годишна возраст, кралот Чарлс III. не забавил. Неговата сопруга Камила тврди дека тој е „најдобриот маж на неговата возраст што таа го познава“. Камила пред две години за BBC Radio 5 откри која е тајната на неговата одлична форма. „Тој оди, оди и оди. Тој е како …

Повеќе »

(ФОТО) Ова се клучните работи што ви се потребни за фигура на „ПЕСОЧЕН ЧАСОВНИК“: Исхрана и вежби што ги правела Мерилин Монро

Една од најпознатите холивудски актерки вака ја задржала својата фигура Ова се тајните зошто Мерлин Монро имала, според мислењето на многумина, совршена фигура! Мерлин Монро важела за стилска икона во 1950-тите, симбол на женската убавина и совршени пропорции. Фигурата на песочен часовник, која Мерилин гордо ја носела, станала сон на …

Повеќе »

(ФОТО) Како Ева Лонгорија ослабе 20 килограми

Ева Лонгорија (47) стана светски позната со улогата на Габиела Солис во познатата серија „Очајни домаќинки“, која се прикажуваше од 2004. до 2012. година. Оттогаш, секој нејзин чекор е внимателно следен. Актерката моментално ужива во својот годишен одмор, а на својот Инстаграм профил често споделува атрактивни фотографии од плажа. Таа …

Повеќе »

Победете ја ТРЕМАТА: Совети од психолог кои ќе ви помогнат тремата да ја претворите во ваш сојузник

Веќе нема да ви треперат рацете и гласот… Поради силната нервоза или недостатокот на самодоверба при настапот пред други луѓе, често не покажуваме се што можеме. Бидејќи во времето во кое живееме е изразена потребата од комуникациски вештини, добрата вест е што на тоа може и треба да се работи. …

Повеќе »

(ФОТО) Режимот на исхрана на Деми Мур поради кој изгледа се’ подобро и подобро со годините

Деми Мур (59) на Инстаграм сподели серија фотографии кои се создадени за кампањите на брендот AndieSwim. Актерката позира во различни модели на костими за капење, а не недостигаа комплиментите: „Изгледаш одлично“, „Моја вечна муза“, „Убава“. Ѕвездата од филмовите „Дух“ и „Непристојна понуда“ изгледа феноменално и на слики од нејзиното секојдневие, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џенифер Лопез во бикини покажала сериозни стомачни мускули

ЏЕНИФЕР Лопез ја подигна температурата на Инстаграм со нова фотографија и видео кое ги остави фановите без зборови. Таа позира во црно бикини со златни детали и се пофали со извајаниот стомак. „Летен режим: активиран“, напишала таа. View this post on Instagram A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) „Се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вежбајте го телото во вашиот дом: Вежби против целулит и масните наслаги на колковите

За само еден месец ќе забележите сериозни разлики… Јадете здраво цел ден, спанаќ, пилешко и брокула. Апсолутно сте се откажале од брзата храна. Трчате додека ја туркате количката и не внесувате вишок калории. Ретко кога јадете надвор и ги приготвувате оброците на пареа. Сепак, секој ден кога се мерите, ситуацијата …

Повеќе »

(ФОТО) ШЕРОН СТОУН (63) БЕЗ СРАМ ШЕТА ВО БИКИНИ: За да има ВАКВО тело се откажува од ОВА!

Невозможно е генетиката да е одговорна за такво убаво тело во шеесеттите години. Самата Шерон Стоун вели дека се откажува од многу нешта поради вакво тело Шерон Стоун има 63. години и има здраво тело. Но, не било секогаш така. Имено, во 2001. година имала крварење во мозокот, поради што …

Повеќе »