Tag Archives: дисциплина

(МЕНИ) ДИЕТА НА ДОКТОР УГЛОВ ЗА ЖИВОТ БЕЗ БОЛЕСТИ: За две недели најмалку 5. килограми помалку но и…

Професорот и доктор Углов живеел 103 години, а во текот на поголемиот дел од својот живот ја одржувал истата тежина: 63 килограми! Тој имал одлично здравје целиот свој живот. Тој влезе во Гинисовата книга на рекорди како најстариот хирург во светот. Професорот Углов тврди дека прекумерната тежина и премногу јадење …

Повеќе »

Седум совети како да го усовршите вашето тело за една недела

Ако им се восхитувате на „извајаните“ момци и девојки од големите екрани, знајте дека зад тоа стои тајна, седумдневна стратегија за усовршување на телото со седум клучни совети – не е само уредувањето на фотографиите што е одговорно за нивниот изглед. Без разлика дали планирате одмор во последен момент или …

Повеќе »

ЗЕМЈА ЗА ПРИМЕР: Нов Зеланд веќе 100. дена нема ниту еден нов случај на корона вирус

Поминале сто дена откако на Нов Зеланд успеале да го сузбијат ширењето на коронавирусот. Животот во оваа земја се вратил во нормала. Ова се рефлектира во секојдневните активности – рагби натпреварите се играат пред голем број гледачи и луѓето ги посетуваат рестораните без страв од заболување од вирус, пренесува Асошиејтед …

Повеќе »

Медицинска сестра (63) никогаш не била болна: Ова е тајната на луѓето кои се здрави како дрен, а се’ е многу едноставно!

Освен биолошките склоности, некои животни навики ја прават разликата помеѓу луѓето со слаб и јак имунитет… Валери Пејџендарм е една од оние луѓе кои никогаш не се разболуваат, или, ако тоа веќе им се случи, поблаг облик од болеста ги погодува само неколку пати во животот. Повеќето луѓе знаат слично …

Повеќе »

(Рецепт) РУСКИ МОНАХ ОТКРИЛ ЛЕК ЗА СКОРО СИТЕ БОЛЕСТИ! Лекарот проверил и останал во чудо! Секој ден треба да се јадат и пијат неколку работи – сигурно ги имате дома!

Ова не е приказна за духовно просветлување, но има научна основа. 21-от век е, технологијата напредува, максимално си го олеснивме животот, измисливме вештачка интелигенција, патувавме до Месечината. Сепак, живееме во време кога има се’ повеќе болести, кога ракот убива а и децата умираат од сериозни болести. Како е можно тоа? …

Повеќе »

Ангелска диета: Како да истопите 8. килограми за две недели

Искрено говорејќи, нема да биде лесно, но се гарантира дека ќе изгледате повитко – стомакот ќе ви исчезне а задникот ќе се намали. И патем, овие резултати можат долго да се сочуваат – под одредени услови. Всушност, „ангелската диета“ трае 13. дена. За тоа време, вашиот метаболизам ќе се забрза …

Повеќе »

(ФОТО) ТАА НАЈДОБРО ЗНАЕ – За потребните на разни улоги драстично ја менувала „килажата“: Рене Зелвегер го открива најкусиот пат до идеална линија!

Ако некој знае како се доаѓа до топ форма, тогаш тоа е токму таа… Поради улогите, таа честопати мораше да се здебелува, но секој пат успеваше да ја врати својата оригинална тежина со голема брзина. Рене Зелвегер открива кој е најдобриот и најбрзиот пат до идеалната линија. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) ЧУДО ОД ЖЕНА – НОРМА МОРА ДА ПОКАЖУВА ЛИЧНА КАРТА ЗА ДА И ПОВЕРУВААТ ДЕКА ИМА 70. ГОДИНИА: Ја открила тајната на младоликоста и толку е лесна што секој може да ја копира!

Жените станаа опседнати со возраста, старењето и задржувањето на младешкиот изглед, а една од нив е и Норма Вилијамс. Таа вели дека стареењето е само состојба на умот. Има 70. години, но тоа не може да се види по лицето и телото бидејќи Норма изгледа како млада девојка. View this …

Повеќе »

(ФОТО) Мократа Хали Бери, за својот 52. роденден, воодушевила во прозирна маичка: За неа, дефинитивно, годините се само број!

Актерката Хали Бери наполни 52. години, но со изгледот таа лесно може да се натпреварува со двојно помлада конкуренција. Холивудската ѕвезда ја претставила најновата колекција. Така неодамна ги инспирираше обожавателите кога објави фотографии на социјалната мрежа на кои позира потполно мокра, облечена само во црни гаќички и бела транспарентна кошула …

Повеќе »