Tag Archives: тело

(ФОТО) Џенифер Анистон објавила фотографии од одмор: Покажала совршено вајано тело

Познатата американска актерка Џенифер Анистон на својот Инстаграм профил објавила фотографии од одмор. Џенифер неодамна отиде на заслужен одмор со своите пријатели. View this post on Instagram A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) Таа ги воодушевила своите следбеници со фотографии во бикини на кои покажала совршено извајано тело. Фото: …

Повеќе »

(ФОТО) ВАКВО ТЕЛО НЕ ДОАЃА САМО ОД СЕБЕ: Ирина вежба секој ден по два часа, а ќе се шокирате од тоа што јаде!

Ирина Шајк заработува пари благодарение на нејзиниот добар изглед, а поради тоа многу сериозно ги сфаќа вежбањето и исхраната Ирина Шајк овие денови ги поминува на јахта на Ибица. Ослободена од притисокот на јавноста и папараците кои ја следеа за време на врската со Бредли Купер но и Канје Вест, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Медицинска сестра осудуваат поради телото: „Изгледа вулгарно и непрофесионално!“

Медицинската сестра Ерика Дијаз се нашла на удар на социјалните мрежи откако учествувала во кампања за промоција на униформите на компанијата FIGS. View this post on Instagram A post shared by Erika (@erikamdiaz_) Голем број на коментари беа критички настроени кон неа, велејќи дека изгледа многу непрофесионално и вулгарно, бидејќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џенифер Лопез го „запали“ интернет со ново видео и ја скокотка фантазијата

Најбараната поп-пејачка на денешницата, Џенифер Лопез, објави видео на Инстаграм и ја скокотка фантазијата на голем број следбеници. View this post on Instagram A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) Видеото е компилација од нејзини фотографии во различни дизајни и модели на бикини, а како што можете да видите од …

Повеќе »

Дали имате самодоверба? Еве што навистина мислат мажите кога ќе се соблечете пред нив

Дали треба да ви се зголеми нивото на самодоверба пропорционално со тоа колку години сте во врска? Веројатно да, иако тоа често не е случај. Иако фактот дека долги години сте во романтична врска со некого треба да ве ослободи од сомнежите за изгледот на сопственото тело, на жените често …

Повеќе »

(ФОТО) ШЕРОН СТОУН (63) БЕЗ СРАМ ШЕТА ВО БИКИНИ: За да има ВАКВО тело се откажува од ОВА!

Невозможно е генетиката да е одговорна за такво убаво тело во шеесеттите години. Самата Шерон Стоун вели дека се откажува од многу нешта поради вакво тело Шерон Стоун има 63. години и има здраво тело. Но, не било секогаш така. Имено, во 2001. година имала крварење во мозокот, поради што …

Повеќе »

Како стресот директно влијае на вашиот изглед и на вашето лице? Можете да „остарите“ преку ноќ

Светот во кој живееме се чини дека е полн со неизбежни стресови. Роковите изгледаат бескрајни, превозот никогаш не пристигнува на време, проблемите на работа, проблемите со семејството, а алиштата не се собираат сами – и тоа е само утринска рутина. Стресот е неизбежен. Тоа не само што ве вознемирува, туку …

Повеќе »

КОЈ ВИТАМИН Д Е НАЈДОБАР – Д2 ИЛИ Д3: Многумина не знаат дека се практично неактивни додека не се случи ОВА!

Важен за имунитетот и здравите коски, витаминот Д постои во неколку видови … Витаминот Д се најде во центарот на вниманието на јавноста кога започна пандемијата на корона вирусот, бидејќи е многу важен за имунитетот. Сепак, постојат различни видови на овој витамин, па прашање е дали едниот е покорисен од …

Повеќе »

(ФОТО) Совршено вретенесто тело на фаталната убавица – не, не и требаат филтри

Таа е една од најуспешните австралиски модели која плени со својата харизма, насмевка и извајана фигура. Пиа Милер неодамна (39) била фотографирана на плажа во Малибу како го поминува времето со своите пријатели. Нејзиното извајано тело го красело светло сино бикини, а манекенката чекорела толку самоуверено што плажата ја заменила …

Повеќе »