Звучи банално, но велат дека се СУПЕР ТРИКОВИ ЗА СЛАБЕЕЊЕ! Како да потрошите калории без вежбање и одење во теретана!

Согорувањето калории не е лесен процес. Иако ништо не може да го надмине тренингот, има многу работи кои можат да ви помогнат да согорувате калории без многу физички напор.

Гума за џвакање
Гума за џвакање промовира ситост. Исто така, го стимулира вашиот метаболизам.


Дишете од дијафрагмата
Дијафрагматското дишење или абдоминалното дишење влијае на желудникот, дијафрагмата и стомачните мускули и поефикасно ги исполнува белите дробови со воздух. Тоа помага да се подобри функцијата на белите дробови, и има корисен ефект врз крвниот притисок и пулсот.

Наспијте се
Добриот сон го подобрува вашето расположение, ве одмара и помага во детоксикација и обновување на мускулите по интензивен тренинг. Длабокиот сон согорува калории и го одржува нашиот метаболизам здрав.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ЕФИКАСЕН РЕЖИМ – Фитнес инфлуенсерка открила како ослабела пет килограми за 25 дена: Ги почитувала овие правила!

Фитнес инфлуенсерката Мелиса Латари споделила совети на TikTok за тоа како изгубила речиси 5 килограми …