Tag Archives: трикови

Скандинавките имаат најчиста кожа: Ова се 4. ТАЈНИ кои им помагаат во тоа

Пробајте ги третманите што ги користат скандинавските жени Скандинавките повторно се во фокусот на нашиот интерес. Овој пат ги бараме нивните практични совети за убавина кои ќе ве инспирираат да имате минималистички пристап во негата на кожата. Непретенциозниот моден стил на скандинавските жени и нивниот однос кон сè се достојни …

Повеќе »

Трикови кои ќе ви помогнат да се чувствувате подобро: Подобрете ја самодовербата и зајакнете ја вашата ментална сила со помош на 10. едноставни совети

Ако често се чувствувате безволно и немате самодоверба, послушајте ги овие совети Сè поголем број луѓе страдаат од безволност, недостаток на самодоверба и чувство дека сите се посреќни од нас. Во ерата на социјалните мрежи, се чини дека сите се среќни, одморени, исполнети и живеат идеални животи. Во повеќето случаи, …

Повеќе »

Немате клима? НЕ Е ПРОБЛЕМ, неколку едноставни трикови кои ќе ви помогнат да ја разладите КУЌАТА!

Поради летните горештини, многумина од нас посегнуваат по далечинското за климатизација и ја спуштаат температурата во куќата на максимално дозволено. Високите температури ќе ги загреат просториите во куќата или станот, а за ладење не ви е потребна клима, туку само неколку природни решенија. За среќа, постојат многу други начини за …

Повеќе »

Како луѓето ПОВЕЌЕ ДА ВЕ ПОЧИТУВААТ: Овие седум трикови можат да ја променат сликата за вас

Со неколку совети ќе стекнете поголема почит кај околината Луѓето кои сакаат околината да ги набљудува со почит се обидуваат да си го направат гласот погруб, ракувањето посилно и секогаш да го изразат своето искрено мислење. Несомнено, со помош на овие методи ќе делувате како посилна и постабилна личност, но …

Повеќе »

Трикови за борба против гладот ​​- што да јадете и брзо да ослабете!

Ако планирате диета, или сакате да го намалите внесот на храна, еве неколку намирници кои ќе ви помогнат да го регулирате апетитот. Јаболко пред јадење Идеално е да се јаде јаболко половина час пред оброк, бидејќи поттикнува чувство на ситост. Со оглед на тоа што се полни со вода и …

Повеќе »

5. КРАТКИ И ЕДНОСТАВНИ трикови ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ВАШИОТ ДОМ

Ниту една жена не сака комплицирани процедури за чистење во нејзиниот дом Чистењето во никој случај не е омилена активност, но секако е неизбежно барем еднаш неделно. Она што може да ни помогне во овие моменти се едноставни трикови кои ни го олеснуваат овој процес а во исто време да …

Повеќе »

Боење јајца со лимонтус – Велигденски хит во најава

Секоја година откриваме некој нов супер трик за украсување велигденски јајца, а судејќи според пребарувањата на Гугл, оваа година бојадисувањето со лимонтус е тренд во најава. Доколку сакате јајцата во велигденската корпа оваа година да бидат уникатни и да имаат посебен дезен, а сакате да избегнете неред и да заштедите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Жена која има МАЛА КУЈНА покажала трик како успеала да заштеди ПРОСТОР!

ЕДНА ЖЕНА го открила својот најдобар совет за заштеда на простор во мала кујна – тоа е супер едноставно и луѓето едвај чекаат да го пробаат сами. Мајката Нина, на ТикТок наречена @stravberry.road, е позната по тоа што споделува трикови „направи сам“ и видео снимки за чистење за да им …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лабрадорка научила неверојатен трик и го променил животот на глувата сопственичка

Лабрадорката Мила ги воодушевила луѓето со неверојатниот трик кој го совладала. Научила да ја предупреди својата глува сопственичка Мери Вандербломен дека некој го повикува нејзиното име. Мери објавила видео на TikTok во кое се слуша жена зад камерата како вели „Мери“, а Мила потоа се движи кон сопственикот и со …

Повеќе »