Tag Archives: слабеење

(ФОТО) СЛАТКА ОСВЕТА – Поради целулитот трпела страшни навреди од дечкото: Го оставила и направила неверојатна трансформација!

Скарлет Скинер, поради подмолните коментари на својот дечко за целулитот, четири години постојано носела панталони.А, потоа и се смачило, го оставила дечкото и на 23. години решила да се промени. Трансформацијата која ја постигнала за шест месеци е неверојатна. „За појадок јадев пржено, како и многу брза храна, чипс, слатки …

Повеќе »

(ФОТО) САМО 1. лажичка од овој зачин го топи салото со неверојатна брзина: Еве што стабала секој ден во оброкот и ЦЕЛУЛИТОТ исчезнал!

Индискиот зачин кој има неверојатни лековити својства, е совршено оружје во борбата против прекумерната тежина, а станува збор за моќната куркума. Истражувањата покажуваат дека куркумата помага да се намали и спречи создавањето на масни клетки. Исто така, овој зачин ги претвора белите масти во кафеави и на тој начин го …

Повеќе »

(ФОТО) Краставицата како моќен лек: Го чува срцето, ги јакне коските и ги регулира хормоните!

Во продолжение прочитајте зошто треба краставицата да ја користите во својата редовна исхрана… Краставицата поради состојките кои ги има спаѓа меѓу најкорисните намирници за човековото здравје. Од дамнина е позната по добрите својства, а во Индија се користи и во традиционалната медицина. Здравствените благодети кои ги донесува краставицата се повеќекратни. …

Повеќе »

(ФОТО) Напиток кој го чува здравјето: Овој чај топи килограми и го намалува ризикот од срцев удар!

Во продолжение прочитајте кои благодети ги има овој напиток за здравјето… Зелениот чај е многу популарен пијалок и научно е докажано дека има позитивен ефект врз телото. Тој е богат со антиоксиданти, кои го спречуваат развојот на оштетувањето на клетките. Потенцијалните здравствени придобивки од зелениот чај доаѓаат од катехините, моќни …

Повеќе »

(ФОТО) 6. ЗАБОЛУВАЊА КАЈ КОИ ПОМАГА ЧАЈ ОД ЦИМЕТ: Одличен за слабеење а го штити телото и од воспалувања и бактерии

Чајот од цимет помага кај дури 6. различни здравствени проблеми, а веруваме дека овој лековит зачин секој од нас го има во својата кујна… 1. Цимет е зачинот кој е најбогат со антиоксиданси. Содржи антиоксиданти од полифеноли кои ги спречуваат слободните радикали да ги оштетуваат клетките и предизвикуваат болести како …

Повеќе »

(Рецепт) ВКУСНО И МНОГУ ЕФИКАСНО – Јогурт и куркума: Комбинација која го чува мозокот, крвните садови и витата линија ако ја внесувате на вистински начин!

Истражувањата покажале дека токму оваа комбинација помогнува при согорувањето на мастите од црниот дроб… Куркумата е зачин кој често се користи во азиската кујна и има многу позитивни ефекти врз телото. Во комбинација со јогурт, полесно се „поднесува” во телото, а притоа е одлична комбинација за губење на тежината! Овој …

Повеќе »

(ФОТО) Летното освежување може да ви го подобри здравјето: Ова се неверојатните лековити својства на лубеницата!

Доколку не сте љубител на банани тогаш калиумот може да го побарате и во лубеницата. Помага во зајакнување на мускулите, го подобрува функционирањето на мозокот и нивото на електролити го враќа во рамнотежа. Исто така ќе помогне во намалување на крвниот притисок. Освен што е вистински симбол на летото, лубеницата …

Повеќе »

(ФОТО) Лекар објаснил што ги поврзува јаглехидратите со мрсните талози на стомакот: Преку правилна употреба до вита става!

„Јаглехидрати не се единствената причина за мрсни талози на стомакот, но ако премногу ги изедете, можат и тоа како да влијаат на тоа“, рекол др. Роберт Миланес за  Popsugar. „Ако јадете било каков вид на микронутриенти повеќе отколку е потребно ќе добиете на тежина. Сепак, начинот на кој јаглехидратите се …

Повеќе »

(Рецепт) Чудесен напиток: Сварете ги овие два омилени продукти и гледајте „како килограмите се топат“

Со овој напиток на брз и природен начин ќе го намалите обемот на струкот и ќе ги загубите одвишните килограми. Медот и циметот се многу хранливи продукти и волшебна комбинација за здравјето. Поволно делуваат на чистење на цревата, ги убиваат габичките и бактериите кои го успоруваат варењето, го регулираат холестеролот, …

Повеќе »