(ФОТО) Овие луѓе докажуваат дека годините се само бројка: Надминале 50. години, а изгледаат многу помлади

НАУЧНИЦИТЕ потврдија дека како што старееме, нашето здравје зависи повеќе од среќата отколку од гените. Оние кои се најзадоволни од односите со блиските луѓе се најздрави. На некои луѓе навистина им е тешко да ја погодат нивната вистинска возраст, бидејќи изгледаат подобро со годините.
Најдовме неколку примери кои докажуваат дека годините се само бројка. Тие се грациозно стари и можат да бидат пример за нас.

Татијана Неклудова (61)


View this post on Instagram


A post shared by Ó L D U S H K A (@oldushkamodels)


Оваа прекрасна жена е мајка на две деца и баба на три внуци. Таа била инженер и на 60. години го променила својот живот. Таа била поканета да глуми во еден филм, а потоа почнале да пристигнуваат покани за аудиции за модели. Сега работи како модел и е инспирација за многу жени.

Иван Петков, 53. години

Како наставник по уметност, Џон работел во училиштето. Потоа започнал да прави кулиси на театарска сценографија, па дури и учествувал во театарски претстави и филмови. Денес, тој е модел што го менува начинот на кој луѓето ја перцепираат возраста и стилот.

Верушка фон Лендорф, 79. години

Многу модели се пензионираат кон крајот на 20 -тите години, но не и Верушка. Таа била икона во 60 -тите години, а на 78. се вратила во модната индустрија. Таа станала главен модел на еден шведски бренд.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Строга диета со која за 13 дена ќе се подготвите за одмор – Може да „истопите“ од 9 до 13 кг!

Данската диета е ригорозна програма која трае 13. дена и доколку сакате да ја спроведете, …