Tag Archives: лик

(ФОТО) ШОК ОТКРИТИЕ! Научниците го реконструирале лицето на СЛАВНИОТ ФАРАОН! Погледнете како изгледа!

Мумијата на египетскиот фараон им послужила на научниците да направат веродостојна реконструкција на лицето на египетскиот фараон Рамзес Втори Египетскиот фараон Рамзес Втори (1303-1213 п.н.е.) е познат по тоа што имал повеќе деца од било кој друг египетски владетел. Кога починал, тој имаше повеќе од 90. години (просечниот животен век …

Повеќе »

(ФОТО) Овие луѓе докажуваат дека годините се само бројка: Надминале 50. години, а изгледаат многу помлади

НАУЧНИЦИТЕ потврдија дека како што старееме, нашето здравје зависи повеќе од среќата отколку од гените. Оние кои се најзадоволни од односите со блиските луѓе се најздрави. На некои луѓе навистина им е тешко да ја погодат нивната вистинска возраст, бидејќи изгледаат подобро со годините. Најдовме неколку примери кои докажуваат дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Британски фотограф во брановите препознал познато лице – сликата е хит на интернет!

На брегот на истокот во Сасекс, фотографот на Би-Би-Си, Џеф Оверс, ги фотографирал брановите додека траела бурата. Тој го овековечил моментот во кој било „видено“ „лицето“ на римскиот бог на водата и морето Нептун. Имено, ова е пример за пареидолија, феномен кога луѓето гледаат лица на невообичаени места. View this …

Повеќе »

Џон Парагон – Во 67. година починал популарниот Пи Ви: Причината за смртта не е позната!

На социјалните мрежи, фановите и соработниците почнале да се збогуваат со популарниот актер. Многумина жалат затоа што тој со своите улоги го одбележал нивното детство Актерот Џон Парагон, најпознат по улогата на Пи Ви во серијата „Pee Wee’s Playhous“, починал под неразјаснети околности уште во април, пренесува TMZ. Фановите се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Холивудска глумица се појавила во „порно филм“:„Тешко е кога така ќе те злоупотребат!“

Актерката Кристен Бел проговорила за чувствата кои ја преплавиле кога се видела себеси во порнографски филм. Лицето на Кристен Бел во постојната снимка е поставено на снимките од телата на другите луѓе. Особено интригантни се деловите во кои „се појавуваат славни личности“. „Бев само шокирана, бидејќи тоа е моето лице. …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете малку подобро:Го гледате ли и вие Трамп во увото на ова куче ?

По инаугурирањето на Доналд Трамп за претседател на САД што се ’не беше слушнато, понекогаш и видено, но вакво нешто до сега не! Бигл по име Чеф завршил кај ветеринар на преглед, а се’ поминало во најдобар ред и низ смеа. Ова не е прв пат Доналд Трамп да се …

Повеќе »