Tag Archives: години

(ФОТО) Овие луѓе докажуваат дека годините се само бројка: Надминале 50. години, а изгледаат многу помлади

НАУЧНИЦИТЕ потврдија дека како што старееме, нашето здравје зависи повеќе од среќата отколку од гените. Оние кои се најзадоволни од односите со блиските луѓе се најздрави. На некои луѓе навистина им е тешко да ја погодат нивната вистинска возраст, бидејќи изгледаат подобро со годините. Најдовме неколку примери кои докажуваат дека …

Повеќе »

(ФОТО) ЛУЃЕТО СЕ ВО ШОК КОГА ЌЕ ДОЗНААТ ДЕКА Е БОЛНА ОД РАК: Потресна исповед на Софија Вергара која со свирепата болест минала низ пекол

Актерката и водителка Софија Вергара имала 28. години кога докторите и рекле, после рутински преглед, дека има рак на тироидната жлезда. Таа признава дека никогаш нема да можела да го заборави тој момент, а неодамна актерката се сети на се’, и посочи колку е важно луѓето да се држат заедно …

Повеќе »

(ФОТО) Поради разликата во годините сите мислат дека и е дедо, но нивната љубов е ПОСИЛНА од сите осуди!

Вели дека по многу неуспешни врски, конечно нашла некој со кого е среќна и исполнета. Теориите дека годините се само бројка која не шретставува никаква пречка во животот важи и за овој пар од Ирска, 29-годишната Тејлор-Реј Хамилтон и 48-годишниот Џон Фалконер. Постои разлика од речиси 20 години помеѓу успешна …

Повеќе »

НЕ ОДРЕДУВААТ – ВАЖНИ ГОДИНИ ВО ЖИВОТОТ НА СЕКОЈ ЗНАК ОД ХОРОСКОПОТ: На Близнаците им се важни ОКРУГЛИТЕ години, а Девиците имаат среќа во…!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Годините во кои се среќаваме со животен партнер, се венчаваме, доживуваме големи загуби или среќни моменти како раѓање на дете, се најважни во нашите животи – еве кои се …

Повеќе »

Македонски ракометар починал во сон. Имал само 20 години!

САМО ПЕТ дена откако македонскиот ракомет беше шокиран од веста за трагичната смрт на репрезентативецот Никола Даниловски на 25-годишна возраст во Охридското Езеро, дојдоа нови лоши вести. Младиот ракометар на скопскиот прволигаш Бутел, Марко Божиновски (20) почина ден по победата на последниот првенствен натпревар. Тој починал од срцев удар во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИЗГЛЕДА НЕВЕРОЈАТНО: Овие фотографии на Шерон Стоун сите ги гледаат со неверување!

Изгледа беспрекорно и на нејзиниот пример гледаме дека годините се само бројка. Плени со својот изглед, убавата насмевка и ставот на самоуверена дама која во март наполни 63 години. Многумина велат дека таа сè уште е една од најхаризматичните појави и дека во прилог на тоа и оди и веселиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Заспаната убавица од реалниот живот спие 13 дена по ред

Девојка од Индонезија (17), која повремено заспива на неколку дена, од реалниот живот била наречена Трнова Ружица. Еча потекнува од Бањармасин, во индонезискиот регион Јужен Калимантан, и првпат се појави во вестите во 2017. година, кога локалните медиуми напишаа дека спие 13. дена по ред. Оттогаш доживеала две вознемирувачки епизоди, …

Повеќе »

(ФОТО) СЕПАК БИЛЕ ВО ПРАВО – Меган Маркл со години била следена од детектив на таблоидот „The Sun”

Британскиот таблоид „The Sun” ангажирал приватен детектив да ја шпионира Меган Маркл и нејзиното семејство, уште во 2016. година, кога се дознало за нејзината врска со принцот Хари. Фондацијата „Byline Investigates“, здружение на независни новинари, ја објавила веста за таблоидот кој платил на истражителот да ископа бројни податоци, не само …

Повеќе »

(ФОТО) ИМААТ ПОВЕЌЕ ОД 60. ГОДИНИ, А ИЗГЛЕДААТ ПОДОБРО ОД БИЛО КОГА: За овие познати дами ВРЕМЕТО КАКО ДА ЗАСТАНАЛО!

Годините не им можат ништо… Врз основа на нивниот изглед, никогаш не би претпоставиле колку години имаат навистина. Не знаеме дали станува збор за добра генетика, соодветна нега или естетска хирургија, но едно е сигурно, овие дами изгледаат феноменално. Иако одамна преминаа 60. години, тие лесно можат да застанат рамо …

Повеќе »