Tag Archives: активности

(ФОТО) Претседателската двојка МАКРОН ужива на одмор: Емануел си игра како дете, а Брижит внимава на него

Ги наполниле батериите за нови животни предизвици Францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит уживаат во Bormes-les-Mimosas, официјалната летна резиденција на Бреганкон од 1968. година и, се чини, ништо друго. View this post on Instagram A post shared by @e.macron.2022 Брачниот пар мислел дека по напорната година ќе можат …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕДИЗВИКУВАЧКИОТ ШЛИЦ И БОЈАТА НА ФУСТАНОТ ГО ЗАПАЛИ ИНТЕРНЕТ: Меган Маркл повеќе не се облекува како ПРИНЦЕЗА! 

Меган Маркл и принцот Хари синоќа се појавија на доделувањето на наградите НААЦП во Лос Анџелес, а им беше врачена специјалната награда „Претседателска“ за посебни достигнувања и исклучителна јавна служба. Ова е прво заедничко појавување на парот на официјален настан по неколку месеци, па не е ни чудо што сите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју YOVA: „Ако некој има страст кон музиката, го советувам да се фрли во музичките води, без разлика дали ќе стане sвезда или не – непроценливо е да се занимавате со нешто што го сакате!“

Колку често ни се случува да не знаеме што имаме ДОМА? Колку често се восхитуваме на некои непознати „ликови“ а не знаеме дека тука, дома, имаме бисери по кои копнеат и во странство…. Еден од тие БИСЕРИ, богатства е YOVA, млада уметничка – бидејќи за музиката која ја изведува може …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СПОРТСКИОТ ДУХ НА ИДНАТА КРАЛИЦА: Кејт Мидлтон изненадила со стајлингот и вештините!

Ако размислувате да ја обновите вашата колекција обувки, чизмите на Кејт Мидлтон можат да послужат како одлична инспирација за пазарење. Војвотката од Кембриџ е олицетворение на елеганција. Нејзиниот стил е софистициран, елегантен и што е најважно, таа секогаш се облекува соодветно за приликата или настанот на кој се појавува. Кога …

Повеќе »

(ФОТО) Овие луѓе докажуваат дека годините се само бројка: Надминале 50. години, а изгледаат многу помлади

НАУЧНИЦИТЕ потврдија дека како што старееме, нашето здравје зависи повеќе од среќата отколку од гените. Оние кои се најзадоволни од односите со блиските луѓе се најздрави. На некои луѓе навистина им е тешко да ја погодат нивната вистинска возраст, бидејќи изгледаат подобро со годините. Најдовме неколку примери кои докажуваат дека …

Повеќе »

(ФОТО) Здружението „Храбро срце“ и оваа година го одбележува 13 Август – светскиот ден на органодарителството

Здружението „Храбро срце” втора година по ред го одбележува 13 Август- светскиот ден на органодарителството. На овој настан беа поделени едукативни флаери со цел граѓаните да се информираат за донирање органи по завршувањето на нечиј живот. Ирена Р. Најдевска, поддржувач на Здружението „Храбро срце“ е организаторот на овој настан на …

Повеќе »

Трчањето е ПРОТИВОТРОВ за пандемискиот стрес – велат стручњаците!

Квалитетната релаксација е поважна од порано со оглед на пандемијата и предизвиците што таа ги носи. Еден начин е трчањето, но и кој било друг вид на вежба. „Напнатоста што ја чувствуваме треба да се ослободи“, вели Инго Фобосе, професор на Универзитетот за спорт во Келн. Неговиот совет е буквално …

Повеќе »

Ново истражување: Откриено колку минути активност дневно ќе ви го продолжи животот

ПОРАДИ пандемија на коронавирус, повеќето луѓе почнаа да се движат помалку, а студии за здравствени ризици од продолжено седење не недостасува. Но, новото истражување носи и добри вести – и’ покрај вашето седечко време, со само 11. минути вежбање на ден, можете да го продолжите својот животен век. Претходните истражувања, …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ПЛАШЕЛ ОД РЕАКЦИЈА – Маж споделил „годишна рецензија“ за сопругата: Ја оценувал и нејзината активност во креветот!

Тој го искористи извештајот, на шега, за да ги посочи нејзините вештини за решавање конфликти и неподготвеноста да прифати критики, означувајќи ги како „кои имаат потреба од подобрување“ Мажот го сподели „годишниот преглед“ на неговата сопруга во кој ги оценил нејзините достигнувања како домаќинка. Тој во извештајот вклучил сè, од …

Повеќе »