(ВИДЕО) ВО ОСМАТА ДЕЦЕНИЈА КРЕВА ТЕГОВИ КАКО ОД ШЕГА: Сталоне кренал 40. килограми и сите ги МОТИВИРАЛ да започнат со вежбање!

Актерот Силвестер Сталоне (74) е еден од акционите херои на модерен Холивуд и неговиот легендарен статус е општо познат.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Sly Stallone (@officialslystallone)


Луѓето го паметат како Рамбо и Роки Балбоа, филмови за кои сам го напиша сценариото, а неодамна изјави дека Роки нема да се појави во претстојното продолжение на „Крид III“.


Сепак, неговото видео што го објави на Инстаграм од теретана изгледа како многу сериозен тренинг или дури и подготовка за нешто.

– Добро „тешко“ утро! Удри силно до последното ѕвонче – напиша Сталоне во насловот за кратко видео во кое крева тегови од по 45 фунти, што е околу 20,4 килограми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sly Stallone (@officialslystallone)

Земајќи предвид колку години има Сталоне, ова е дефинитивно одличен настап на ѕвезда од акција која се обидува да се грижи за своето здравје и изглед во неговите подоцнежни години. Сепак, треба да се кренат 40 килограми на колена и да се кревате.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

FAME’S Institute Unplugged Session на Плоштад „Коцка“ во Автокоманда

Денес, со почеток во 20:30 часот на плоштадот „Коцка“ во Автокоманда, ќе имате можност да …