Tag Archives: крева тегови

(ВИДЕО) Најсилното девојче на светот и денес крева тегови, но нејзините цели се малку поинакви

СЕГА 20-годишната, некогаш најсилно девојче на светот, стана позната по своите импресивни достигнувања во кревање моќ на девет години. Затоа ја нарекоа Супердевојка. Наоми Кутин почнала да крева тегови на 8-годишна возраст за да поминува време со нејзиниот татко, кој почнал да крева тегови како бруцош на колеџ. Само неколку …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена кревала тегови, а некој тип не сакал да ја остави на мир: Тогаш тоа и здодеало и…

Младата жена со својот потег ги воодушевила корисниците на социјалната мрежа TikTok. Имено, таа јасно му ставила до знаење на мажот кој со месеци ја напаѓал да ја остави на мир. Челси Глисон од Тексас ја снимила целата ситуација и ја објавила на својот профил каде собрала повеќе од 32. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕСТРИНСКА ЉУБОВ: Девојка од Австралија крева тегови за да може да ја носи неподвижната сестра

„Ова е фантастично, кога она што го правите има за цел да му помогне на некој друг освен вас, тоа е вистинска љубов!“, се вели во коментар. Ајрин Витхулкас од Австралија станала популарна на Инстаграм и ТикТок бидејќи крева тегови за да може да ја носи својата парализирана сестра. Нејзината …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО ОСМАТА ДЕЦЕНИЈА КРЕВА ТЕГОВИ КАКО ОД ШЕГА: Сталоне кренал 40. килограми и сите ги МОТИВИРАЛ да започнат со вежбање!

Актерот Силвестер Сталоне (74) е еден од акционите херои на модерен Холивуд и неговиот легендарен статус е општо познат.   View this post on Instagram   A post shared by Sly Stallone (@officialslystallone) Луѓето го паметат како Рамбо и Роки Балбоа, филмови за кои сам го напиша сценариото, а неодамна …

Повеќе »