Tag Archives: сила

(ВИДЕО) ВО ОСМАТА ДЕЦЕНИЈА КРЕВА ТЕГОВИ КАКО ОД ШЕГА: Сталоне кренал 40. килограми и сите ги МОТИВИРАЛ да започнат со вежбање!

Актерот Силвестер Сталоне (74) е еден од акционите херои на модерен Холивуд и неговиот легендарен статус е општо познат.   View this post on Instagram   A post shared by Sly Stallone (@officialslystallone) Луѓето го паметат како Рамбо и Роки Балбоа, филмови за кои сам го напиша сценариото, а неодамна …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВ СЛУЧАЈ НА ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ ЈА ТРЕСЕ АМЕРИКА: Притвореник се задушил додека полицајци клечеле на него

Притвореникот Вилијам Џенет починал откако неколку минути се борел за воздух и молел за помош додека полицајците го притискале и го држеле со лицето надолу, покажале новите видеа од затворот во американската држава Тенеси. Во тужбата поднесена во октомври 2020. година и изменета во февруари годинава во име на семејството, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мелани Грифит привлекува внимание со линијата и на 63. години: Погледнете како тренира!

СЛАВНАТА актерка Мелани Грифит е решена да биде фит и со 63. години. Таа тренира интензивно со Гунар Петерсон и не дозволува годините да ја забавуваат. Таа објави видео од еден од нејзините последни тренинзи и докажа дека е во одлична форма. „Дали е тоа добро? Дали сум готова”, прашала …

Повеќе »

(Рецепт) Домашен напиток кој значително ги подига имунитетот и енергијата: Направете дома!

Доволно внесување на витамини има корисен ефект врз целиот организам и може значително да го зајакне имунитетот. Силниот имунитет е многу важен со цел да се заштити телото од вируси и разни болести. Нутриционистите советуваат да се земаат преку храна или пијалоци, а доколку препорачаната дневна доза не може да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопственик се обидел да паркира електричен Taycan, а потоа се’ тргнало на лошо!

СОПСТВЕНИКОТ на овој Taycan на своја кожа ги искусил сите привлечности на електромоторниот погон. А најочигледна е работната крива на електричниот погон, според која на возачот од самиот почеток на располагање му е максимален вртежен момент. Во превод, ова значи дека треба да се биде внимателен со педалот за гас, …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКАТА НА ЃОКОВИЌ ОД БОСНА ВО ЗАПАЛИЛА РЕГИОНОТ: Новак со тато Срѓан ХИТ на социјалните мрежи! Дошле во шумата и го направиле ова!

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, навистина ужива во посетата на Босна и Херцеговина. Новак во понеделникот отпатува со родителите во Босна на краток одмор и се обидува да го искористи поголемиот дел од времето поминато таму и да ги посети природните убавини и знаменитости. По краткиот престој во Сараево, …

Повеќе »

Го подобрува расположението и здравјето: 5. причини поради кои веднаш ќе почнете да пиете какао!

Овој вкусен напиток е добар за здравјето и го подобрува расположението. Нема ништо подобро од шоља топло какао во текот на ладен и дождлив есенски ден. Овој пијалок нема да го задоволи само вашето чуло за вкус, туку ќе придонесе и за вашето здравје. Какаото помага за добро расположение Какаото …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ првпат за исфрлувањето на месото од исхраната: „Тоа не е само диета, имате етички причини, свест за се што им се случува на животните!“

Најпрво имаше многу критики, многу сомнежи, многу прашалници, се сеќава Новак, наведувајќи ги своите причини да стане вегетаријанец… View this post on Instagram Happy #VeganDay everybody. Enjoying my holiday time with family, resting well and eating well 🙂 A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on Dec 1, 2015 at …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПЕЈАЧКАТА ШОКИРАЛА И ТОА ПРЕД КАМЕРИТЕ. Не, не е возможно да си ја пие сопствената „урина“ за враќање на силата!

Веќе сме навикнати на секаквите „бизарни“ работи кои светските дами ги прават поради својата убавина, но ова што го направила кралицата на попот не сме го виделе досега… Мадона на Инстаграм објавила видео на кое се гледа што прави кога сака да си ја врати силата. Пејачката влегува во када …

Повеќе »