Tag Archives: 74. години

(ВИДЕО) ВО ОСМАТА ДЕЦЕНИЈА КРЕВА ТЕГОВИ КАКО ОД ШЕГА: Сталоне кренал 40. килограми и сите ги МОТИВИРАЛ да започнат со вежбање!

Актерот Силвестер Сталоне (74) е еден од акционите херои на модерен Холивуд и неговиот легендарен статус е општо познат.   View this post on Instagram   A post shared by Sly Stallone (@officialslystallone) Луѓето го паметат како Рамбо и Роки Балбоа, филмови за кои сам го напиша сценариото, а неодамна …

Повеќе »

Починала ѕвезда од „Полициска академија“

Актерката Марион Ремзи, позната по улогата на полицајка Ловерн Хукс во филмската франшиза на Полициската академија, починала во четвртокот во Лос Анџелес на 74-годишна возраст, изјави менаџерот Роџер Пол за Си-Ен-Ен. Тој не ги открил причините за смртта. „Марион пленуваше со својата љубезност и светлина што ја исполнуваше просторијата веднаш …

Повеќе »

Починал легендарниот негативец познат по улогите во франшизата „Mad Max“

Британско-австралискиот актер Хју Киз Брн почина на 74-годишна возраст. За време на неговата кариера, тој забележа над 50. остварувања на големиот и малиот екран, но тој влегува во историјата како култен негативец, познат по улогите како Toecutter и Immortan Joe во познатата франшиза „Mad Max“. Во далечната 1979. година, во …

Повеќе »

Познатиот актер,Иван Бекјарев, починал од последици на корона вирус

Познатиот актер Иван Бекјарев починал синоќа на 74-годишна возраст, од последиците од коронавирусот. Веста за смртта на Иван Бекјарев ја објави актерот Саша Јоксимовиќ. „Ме научивте на сè, бевте мојот втор татко. Се сеќавам кога ве запознав драг професоре во 1999 година на Академијата во 5.ката. Ви се допадна тој …

Повеќе »

Џони Холидеј, „францускиот Елвис“, починал на 74. години

Џони Холидеј, пејачот познат под прекарот „француски Елвис“, кој го популаризирал рокенролот во таа земја, починал во 74. година после долга борба со рак на белите робови, известила денес, неговата сопруга, глумицата Летиција Халидеј (42). „Џони не напушти. Ги пишувам овие зборови не верувајќи. Сепак, вистина е. Мојот маж повеќе …

Повеќе »