Tag Archives: здравје

(ФОТО) Мократа Хали Бери, за својот 52. роденден, воодушевила во прозирна маичка: За неа, дефинитивно, годините се само број!

Актерката Хали Бери наполни 52. години, но со изгледот таа лесно може да се натпреварува со двојно помлада конкуренција. Холивудската ѕвезда ја претставила најновата колекција. Така неодамна ги инспирираше обожавателите кога објави фотографии на социјалната мрежа на кои позира потполно мокра, облечена само во црни гаќички и бела транспарентна кошула …

Повеќе »

Баба Мара (99) „пука од здравје“ и сигурна е дека ќе живее уште 10. години: Да го правам тоа што вие го правите секој ден одамна би била мртва!

При издавањето на пасошот, Мара, на работниците им рекла – „Се гледаме во 2028. година“. “Зошто ми го продолжуваш пасошот само на толку години, зошто не ми дадеш доживотен? Кој ќе се враќа овде за десет години?”, прашала Мара Сушац (99), кога неодамна била да го продолжуви документот потребен за …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Која боја е на врвот на модните писти?

Во најновото издание на „Урбан блок“ ќе следите: – Како да го решите проблемот со проширените капилари – Погледнете која боја овојпат се најде на врвот на модните писти – Заедно со „Урбан блок“ отпатувајте на убавиот Крф, со вкусен сладолед во рака „Урбан блок“ секоја сабота на ТВ Алфа …

Повеќе »

(ФОТО) Лекува и со неверојатна брзина топи килограми: Листовите од ова овошје се волшебни!

Помагаат во спречувањето и смирувањето на бројни здравствени проблеми. Вишната спаѓа во категоријата на супер-храна, богата со витамини А, Ц, Е и фолна киселина, но исто така и магнезиум, железо и влакна. Вишната е овошје кое е познато од раната историја, и таа била користена од Персијци, Грци и Римјани. …

Повеќе »

(Рецепт) Намалете го холестеролот со молневита брзина: Подобрете го своето здравје на едноставен начин!

Нема да верувате колку е едноставно! Зголемениот холестерол може сериозно да му наштети на вашето здравје и за негавата нормализацијата треба само неколку работи. Грижете се за себе,вашата исхрана и вашата околина и ослободите се од ова, на изглед не така опасен здравствен проблем. Ако ги следите овие пет совети …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Совети за здрав појадок и за совршена и здрава кожа

Во најновото издание на „Урбан блок“ ќе проследите: – Совети од доктор Весна Ѓорѓиевска од „Дерма Бела“ за совршена и здрава кожа со најновиот ласерски третман за отстранување на акни – совети за здрав појадок – патуваме во Египет УРБАН БЛОК, сабота 12:30 на Тв Алфа

Повеќе »

(ФОТО) Џорџ Клуни загрижен за својата Амал: Убавата адвокатка нагло ослабнала!

Зошто Амал ослабнала? Амал и Џорџ КЛуни се горди родители на едногодишни близнаци,а и биле меѓу гостите на Мет Гала одржана во Њујорк. Познатата адвокатка за забавата избрала два стајлинзи. Првиот завршил на топ листата на најлошо облечени, но во фустанот на Том Форд едноставно блеснала. Долгиот фустан како мозаик …

Повеќе »

(ФОТО) Прекрасната глумица и мајка на две деца покажала како изгледа нејзиното тело на 52. години!

Една од најубавите холивудски глумици Хали Бери, на своите фанови на Инстаграм им поделила неколку совети за вежбање и тренинзи. Хали Бери на Инстаграм објавила фотка во секси долна облека покрај која со своите 2,6 милиони следбеници, во пресрет на летото го споделила и својот ритам на вежбање. „Да се …

Повеќе »

(ФОТО) Опасен бакнеж на мајката: На бебето цело тело му е во страшен херпес!

Нема поголема љубов од онаа помеѓу мајката и бебето,но поради претпазливост некои работи, како бакнување во уста, треба да се одбегнуваат. Тримесечно бебе од мајката добило херпес по целото тело и завршило во болница… Мајката која редовно го бакнувала своето новороденче во уста го заразила со херпес, кој се манифестирал …

Повеќе »