(ФОТО) БРОЈНИ ПРОБЛЕМИ – Фотографиите од легендарниот Ози Озборн ги растажија неговите обожаватели, тој се бори со тешка болест

Ози Озборн, 74-годишниот фронтмен на Black Sabbath, е фотографиран на прошетка со негувателка само неколку недели откако ја откажа турнејата во Велика Британија и Европа.
Во текот на изминатите неколку месеци, Ози претрпе голем број операции, а покрај тоа, води битка и со Паркинсоновата болест.


Пред неколку дена легендарниот рокер објави потресна вест за своите фанови кога објави дека не може да оди на турнеја.
„Ова е веројатно една од најтешките работи што некогаш сум морал да ги споделам со моите верни обожаватели. Како што можеби знаете, пред четири години имав тешка несреќа што го оштети мојот ‘рбет. Мојата единствена цел во тоа време беше да се вратам на сцената. Мојот глас е добар. Сепак, по три операции, третмани со матични клетки, бескрајни физикални терапии и неодамнешниот револуционерен третман Cybernics (HAL), моето тело е сè уште физички слабо. Навистина сум понижен што сите трпеливо ги држевте вашите карти. Сето ова време, но со чиста совест, сега сфаќам дека не сум физички способен да ја направам мојата претстојна европска турнеја бидејќи знам дека не можам да се справам со тоа“, изјавил тој.

View this post on Instagram

A post shared by Metal y rock puño de acero producciones (@metalyrockp.deacero)Тој истакнал дека навистина му пречи самата помисла да ги разочара своите обожаватели.
„Никогаш не можев да замислам дека моите денови на турнеја ќе завршат вака. Мојот тим моментално открива каде можам да настапам без да морам да патувам од град до град и земја до земја. Сакам да им се заблагодарам на моето семејство, мојот бенд, мојата екипа, на моите долгогодишни пријатели, Јудас Прист, и секако моите фанови за нивната бескрајна посветеност, лојалност и поддршка и што ми дадоа живот каков што не ни сонував дека ќе го имам. Ве сакам сите“, објави Ози.


Ози, чие вистинско име е Џон Озборн, беше познат како Принцот на темнината за време на неговата хеви метал кариера. Тој беше главен вокал на хеви метал бендот Black Sabbath, кој го основаше во 1969 година заедно со гитаристот Тони Ајоми, басистот Гизер Батлер и тапанарот Бил Вард.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Строга диета со која за 13 дена ќе се подготвите за одмор – Може да „истопите“ од 9 до 13 кг!

Данската диета е ригорозна програма која трае 13. дена и доколку сакате да ја спроведете, …