Tag Archives: здравје

Детален годишен хороскоп за 2018.година

Првата половина од годината планетата Уран конечно ќе помине од знакот Овен во знакот Бик за во втората да започне владеењето на планетата Сатурн која ќе доминира во знакот Јарец. Фокусот оваа година е ставен на земјените знаци кои ќе се придвижат кон собирање на поголеми знаења, амбиции и остварување …

Повеќе »

12. најдобри земји за живот

Обединетите нации го објавиле годишниот Извештај за хуман развој кој опфаќа податоци за тоа каде луѓето живеат најдолго, каде најздраво, со други зборови, станува збор за земји кои се најпогодни за живот. Обединетите нации испитувајќи податоци од 200. земји направиле листа на основа на неколку категории вклучувајќи ја финансиската ситуација, …

Повеќе »

Волшебно овошје: Еве што му се случува на вашето тело кога ќе изедете 7. ореви!

Истражувањата покажуваат дека оревите ни помогнуваат бргу и лесно да слабееме Ако сте на диета не ја одбегнувајте ужината, туку јадете го ова волшебно овошје кое бргу ги топи мрсните наслаги. Истражувањата покажуваат дека оревите ни помогнуваат побргу и полесно д слабееме. Оревите содржат состојки кои прават подолго време да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Денес на ТВ Алфа во 12:30: „Урбан блок“ со нови содржини

Во денешното издание на „Урбан блок“  ќе гледате: – за капилари зборуваме со доктор Тихомир Цветковиќ – одиме на патот кон успехот на познатата Коко Шанел – зборуваме за новите Инстаграм трендови – ве носиме на есенска прошетка во Трансилванија

Повеќе »

(ФОТО) Прва фотографија од Тара Ѓоковиќ: Јелена се приклучи кон трендот и покажа како ја дои ќерката!

Јелена Ѓоковиќ, сопруга на популарниот тенисер, Новак Ѓоковиќ, прв пат објавила фотогарфија од ќерката Тара. На фотографијата се гледа како Јелена ја држи Тара во прегратка и ја дои.Со тој чин, Јелена се приклучи кон трендот на јавно доење на што многу славни мајки инсистираат со пораката – дојте го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сабота: „Урбан блок“ со нови теми!

Во денешното издание на „Урбан блок“ ќе проследите: – почнува новиот моден викенд во Скопје. Што да очекувате од него? – останете модерни и задржете си ја удобноста – какви обувки ќе бидат актуелни оваа сезона? – нов закон во Франција. Отсега сите ќе бидеме природни на фотографиите, или барем …

Повеќе »

Има обезбедување: Се појавиле детали за сурогат мајката на Ким и Кање

Сурогат мајката е во петти месец на бременост. Мажена е, завршила факултет и има две деца.Здрава е и во добра физичка форма, што на Ким и Кање им било многу важно. Ким Кардашиан (36) и Кање Вест (40) сурогат мајката ја нашле преку агенција. Славниот пар често ја посетувал и …

Повеќе »