Tag Archives: здравје

(ВИДЕО+ФОТО+Рецепт) НЕ ПОСТОИ ПОЛЕСЕН НАЧИН – Академик др. Болотов, украински Ајнштајн: Вака длабински се чистат здравите клетки, а туморските и оштетените се исфрлуваат – а лекот е во кујната!

Еден од најдобрите начини да избегнете сериозни болести… Клетките на човечкото тело стареат, се распаѓаат и умираат со возраста. Ова се должи на штетата предизвикана од слободни радикали и токсини како што се тешки метали, нитрати, радионуклиди, на кои телото е изложено за време на животот. Но, овој процес на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојчето родено без бедрена коска ги направила првите чекори!

Кога Џенифер и Мет Хејс по прв пат ја виделе фотографијата на Ава, веднаш се заљубиле во неа. Тие решиле да ја посвојат што е можно поскоро. Родена во Кина, Ава била донесена на посвојување во Америка затоа што нејзините биолошки родители ја сметале за единственото место каде што може …

Повеќе »

Одлична вест за љубителите на кафето: Црниот пијалок е одличен за коските!

“За лицата кои многу пијат кафе, а водат сметка за своето здравје, ова е одлична вест. Кафето е генерално добро за коските…“ Многу се пишува за тоа колку е кафето добро или штетно по нашето здравје. Тешко е да се замисли почетокот на денот без утринско кафе, а и дружењето …

Повеќе »

(Рецепт) ЧУВАР НА ЗДРАВЈЕТО – МЕДОТ И ОРЕВИТЕ СЕ ВИСТИНСКО ЛЕКОВИТО БОГАТСТВО: Овие 9. здравствени тегоби веднаш исчезнуваат!

За да ја подобрите функцијата на внатрешните органи и на целиот систем, треба почесто да ја консумирате оваа смеса Медот и оревите се едни од најкорисните намирници кои кога ќе се измешаат помагаат при многу здравствени проблеми. Научниците одамна докажале дека содржат голема доза на важни витамини и минерали, па …

Повеќе »

(Рецепт) ГО ИМАТЕ НА ДОФАТ НА РАКА – ОВОЈ ПРИРОДЕН ЛЕК Е ЕЛИКСИР НА МЛАДОСТА: За 80. отсто го враќа памтењето,ќе заборавите што е тоа БОЛКА!

Како што старееме, нашите тела полека се влошуваат, а откако ќе зачекориме во четириесеттите години, немаме ист капацитет што го имавме во дваесеттите години. Нема да имате за што да се грижите ако го земате овој лек секој ден за болки во зглобовите, обнова на видот и подобрување на меморијата …

Повеќе »

(ФОТО) СРЕЌА: Јана Стојановска конечно ужива со синот во прегратка!

Не бадијала се вели дека животот е чудо и на моменти ни донесува тага но потоа и убави моменти…Токму во тие убави, најубави во случајов, моменти сега ужива Јана Стојановска која предвреме на свет го донесе своето прво дете – синот Ненад… Неодамна за естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“, младата актерка …

Повеќе »

(Рецепти) Совети злато вредни – Нашите баби биле здрави поради ова: 4. домашни лекови кои прават чуда за организмот!

Овие совети многу ќе ви помогнат, особено во период на вируси Нашите баби пораснале со помалку лекови и посети на доктор отколку ние денес. И покрај тоа, тие биле зачудувачки здрави. Некои од состојките што ги користеле и денес се поефикасни од лековите во аптеките. 1. Солена вода ги намалува …

Повеќе »

Кинеската влада го ограничила играњето на малолетните гејмери – доста е ригорозно!

Кинеската влада одлучила да им ја олесни работата на родителите и на гејмерите помлади од 18. години им го ограничила играњето игри, а мерките се доста ригорозни. Владата забранила играње од 22.00 до 08.00 часот, а во текот на неделата малолетниците ќе можат да играат видео игри само 90. минути. …

Повеќе »

Велат секоја жена во август треба да ја набави оваа билка: Привлекува љубов пари, а штити од зло

Се носи во џеб или паричник за привлекување на богатство, а се додава во гелот за туширање за привлекување на љубовна врска и прочистување на телото од негативна енергија. Август е месец на женската плодност и слободно може да се каже дека е вистински период за идните мајки како заштитник …

Повеќе »