Tag Archives: здравје

(ВИДЕО) Бизарна масажа со сатари се’ попопуларна на Тајван: Дали би ја пробале?

Во Тајван, се попопуларен е третманот „дао лиао“, бизарна масажа со сатари која ја враќа енергијата со стимулирање на циркулацијата и враќање на балансот на организмот. Иако е опасно, за „дао лиао“, што во превод значи „масажа со нож“ или „терапија со ножеви“, се верува дека има физички и емоционални …

Повеќе »

КАФЕТО КАКО ЛЕК – Кафето е многу повеќе од средство за будење: Еве како омилениот утрински напиток го опоравува телото, кожата и косата!

Покрај тоа што е омилен пијалок што треба да не разбуди наутро, кафето има безброј лековити својства кои влијаат на нашето здравје и убавина. Кафето е буквално „вулкан“ на антиоксиданти, што значи дека се бори против сите штетни материи, токсини и слободни радикали во нашето тело, зајакнувајќи ги нашите одбранбени …

Повеќе »

Откриена тајната на содржината на термосот кој Владимир Путин секогаш го носи со себе:„Крвавиот еликсир“ е најскап и најбаран во светот а го користи и рускиот претседател!

Во текот на многу векови, „еликсирот од крв“ од рогови на елен бил еден од најбараните и најскапите лекови во светот. Античките Кинези тврделе дека овој балзам дава животна сила, ја обновува младоста и ја зголемува машката моќ. Истражувањата на современите руски научници ја потврдиле ефикасноста од народниот лек, кој …

Повеќе »

Зошто е добро да се пие шолја какао секој ден?

Какаото ја подобрува еластичноста на артериите и вените… Какаото е богато со флавоноиди и затоа ја подобрува еластичноста на нашите артерии и вени. За време на една неодамнешна студија, жените кои пиеле шолја какао богато со антиоксиданс дневно за три месеци се здобиле со помека, навлажнета, затегната кожа која веќе …

Повеќе »

(ФОТО) Глумецот станал хит на интернет: Не дозволил маската да го спречи во пушењето!

Холивудскиот актер Бен Афлек не дозволил маската да го спречи да пуши цигара. Додека од една страна, тој е заштитен од коронавирус, Афлек не се чини дека многу размислува за тоа дека пушењето исто така е штетно за здравјето. Сепак, наскоро стана хит на Интернет. I’m always stressed out by …

Повеќе »

(Рецепт) ВИСТИНСКИ ЛЕК НА ГЕРМАНСКАТА НАРОДНА МЕДИЦИНА: Додајте ги овие 3. работи во 1 чаша вода и спречете ги и НАЈТЕШКИТЕ БОЛЕСТИ!

За подготовка на овој здрав и природен пијалок од стара Германија ви треба лимон, ѓумбир и лук, а има и многу придобивки од комбинацијата на овие три намирници: – регулирање на маснотии во крвта – превенција и третман на артериска опструкција – превенција и третман на инфекции и настинки – …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕУШТЕ ИМА ХУМАНИ ЛУЃЕ: Им ја простил киријата на станарите:„Не е важно колку ќе загубам, побитно е здравјето!“

Сопственик на станови во Бруклин најавил дека ќе се откаже од киријата за април за сите негови станари поради пандемијата на коронавирус. На 30. март, Марио Салерно објавилизвестување на влезната врата од сите негови згради што ги натерало неговите станари да им се појави насмевка на лицето. „Поради неодамнешната пандемија …

Повеќе »

Дали се собувате пред влегување дома? Еве зошто е тоа важно…

Многу луѓе не гледаат голем проблем во тоа низ својот дом да одат во чевли, додека не други тоа им е незамисливо, и всушност се згрозуваат ако некој ја има таа навика Во многу култури обичај е да се собуете пред влегувањето во својот или туѓ дом. Во нашите краишта …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ама од кај ми мене корона, пијам два литри ракија дневно и немам корона, здрав сум!“

Какви сме добри сме… Но, тоа најверојатно важи и за господинот кој некаде си патувал па го анкетирале околу коронавирусот… Тој лут, онака како „од топ“ испалил: „Чекаме поради корона. Каква корона кај мене, пијам два литри ракија дневно и сум здрав, каква корона“, вели господинот луто бидејќи чекале прегледи, …

Повеќе »