(ВИДЕО) ОПАСНОСТ ОД ДЛАБОЧИНИТЕ: Дечиња си играле во плитко не знаејќи дека се во голема опасност – Дронот ја снимил страшната ајкула на само неколку метри од нив!

Три дечиња си грале во преубавата тиркизна вода, на австралиската плажа во Форстер, не знаејќи дека во нивна близина се наоѓа голема бела ајкула.
Опасното животно било снимено од дрон и тоа сосема случајно.
Може да се види како ајкулата во еден момент тргнала кон нив, и кога дошла блиску, го променила правецот и запливала кон другиот дел од брегот каде имало голем број лица кои шетале и можеле од блиску да ја видат белата ајкула.
Во коментарите под снимката луѓето масовно коментирале дека тоа е совршен показател колку блиску до брегот можат да дојдат ајкулите, за што и не сме свесни.

Екран.мк/Mirror
Фото: Youtube/Printscreen

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Национално триатлон првенство – Дојран 2024

Викендов во Дојран, во организација на Триатлон федерација на Македонија и Општина Дојран, ќе се …