Tag Archives: австралија

(ФОТО) ВИСТИНСКИ ЖИВОТ – ПРИКАЗНА КОЈА ГИ ТОПИ И НАЈТВРДИТЕ СРЦА: Последната желба на овој ДЕДО на посмртна постела ги обединила болничарите во АВСТРАЛИЈА!

После тешка борба со ракот, Дени Роланд сакал да го помине времето со својата болна сопруга… Желбата на еден Австралиец, Дени Роланд од Квинсленд, била последните часови од својот живот да ги помине како што ветил на свадба – заљубен и со својата сопруга, сè додека смртта не ги раздели. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рибар почувствувал дека на јадицата влече НЕШТО ГОЛЕМО: Кога го извлекол уловот од водата сите почнале да ВРЕСКААТ!

Неверојатна сцена… Рибар од Северен Квинсленд во Австралија бил непријатно изненаден кога наместо риба фатил огромен крокодил. Еден човек ловел риба од брод во северниот австралиски град Веипа кога почувствувал нешто што наликувало на голем улов на јадицата. Тој цврсто ја држел прачката и брзо ја вртел ролната за да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Огромна пајажина покрила австралиски градови

Огромна мрежа од пајаци ги покрила австралиски градови откако неодамна беа забележани големи поплави во оваа земја. Жителите на регионот Гипсленд рекле дека мрежите налик на превез се појавија по неколку врнежливи денови, а во еден дел од земјата пајаковата мрежа се протега на повеќе од еден километар, долж патот. …

Повеќе »

(ФОТО) НОВАК ТИ СИ СУПЕРМЕН! ТИ СИ ЕДЕН И ЕДИНСТВЕН! Славниот ГЛУМЕЦ горд на триумфот на Ѓоковиќ и јавно му се обратил!

Хју Џекман во моментов е во карантин во Австралија, од каде го следел натпреварот помеѓу Циципас и Ѓоковиќ и на Инстаграм стори се огласи по триумфот на Новак. – Големи прегратки и честитки за Новак. Батка, ти си супермен! Победник на Ролан Гарос, во машкото финале во 2021 година – …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ЖЕНА НАПАДНАТА ОД ЧУДНО СУШТЕСТВО А ТОА ГО ВИДЕЛЕ ПОВЕЌЕ ОД 50.000.000 ЛУЃЕ! Нејзината реакција е хит, сите врескаат од СМЕЕЊЕ!

Една Австралијка ги снимила својата мајка и агресивен опосум во многу невообичаена ситуација. Имено, на видеото што претходно го виделе 51.500.000 луѓе на ТикТок, може да се види жена во фустан на кој скока опосум, буквално како на цртан филм. Опосумот се закачил за фустанот и не се пуштал. Жената …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Паника во Австралија – луѓето бегаат поради новото „заклучување“

Седум милиони жители на австралиската држава Викторија влегуваат во нова, четврта блокада од четвртокот вечерта откако вирусот започна повторно да се шири. Бројот на заразени лица, преку ноќ, двојно се зголемил. За главни виновници за ширењето на инфекцијата се сметаат бавната вакцинација на населението и ширењето на вирусот и покрај …

Повеќе »

(ФОТО) Дошол во подрум и останал шокиран од тоа што го видел

АВСТРАЛИЕЦ останал во шок кога во подрумот забележал завиткан триметарски питон. Робин Форд се зачудил кога виде огромен дијамантски питон завиткан на ѕидот од подрумот во неговата куќа во Сиднеј. Иако не е отровен питон, тоа е сцена на која малкумина би можеле да останат рамнодушни. Форд веднаш повикал експерти …

Повеќе »

(ФОТО) ТОЈ СПИЕ ВО СРЕДИНА – Многумина го нарекуваат среќник: Живее и спие со секси близначки!

Бен е во врска со близначките од 2012. година. Тие сакаат да се венчаат, но полигамијата е забранета според австралиските закони во 1961. година. Тие живеат заедно со мајката на сестрите… Ана и Луси Де Синк (35), идентични близначки од Перт, Австралија, ќе бидат гости во американското реално шоу ‘Екстремни …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАКЕДОНСКА СВАДБА ВО КАНБЕРА: Австралиската полиција наместо да ја прекине свадбата, се фатила на оро – од звукот на тапанот ќе се наежите

По завршување на долгиот карантин, во Австралија се дозволени свадби и забави на кои може да присуствуваат 300. лица, а 30. лица можат истовремено да танцуваат на подиумот. Австралиски полицајци наместо да прекинат македонска свадба во Канбера, се фатиле на оро. Видеото од настанот стана хит на социјалните мрежи. Македонци …

Повеќе »